Культура Фінляндії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Культура Фінляндії формувалась завдяки історичному та географічному положенню. Вона синтезувала язичницькі вірування вікінгів та слов'ян, християнську культуру сусідньої Швеції та Росії. Провідне місце у культурній традиції займає культура національних меншин, зокрема саамів. На сучасну культуру Фінляндії впливає американська культура.

Історія культури Фінляндії[ред. | ред. код]

Найперші люди з'явились на території Фінляндії близько 40 тисяч років тому. Вони були переважно риболовами та мисливцями. На території Фінляндії існувало щонайменше 4 доісторичні культури: Суомус'ярві, Культура ямково-гребінцевої кераміки, культура ямкової кераміки, Кіуйкас. Кожна з них характеризується особливостями вироблення кераміки, засобів збирання, полювання, рибальства.

Протягом усього часу, аж до епохи вікінгів, територія Фінляндії була непривабливою для проживання через особливості клімату. Лише в період панування вікінгів почалося активне заселення, міграція, і разом з тим, обмін культурними традиціями з іншими народами, передусім зі шведським.

Найзначнішою пам'яткою фінської культури є фінсько-карельський народний епос "Калевала", які зібрав ті упорядкував фінський мовознавець та фольклорист Еліас Леннрот. "Калевала" складається із 50 рун, епічних пісень.