Куньлунь (антарктична станція)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Куньлунькитайська науково-дослідна станція в Антарктиці. Відкрита 27 січня 2009 року.

Загальні відомості[ред. | ред. код]

Станція знаходиться на Австралійській антарктичній території за 7,3 км від купола А. Куньлунь, це важливий логістичний центр, з'єднує Купол Ф, станцію «Восток», Купол Ц, станції Чжуншань, Дейвіс і Амундсен-Скотт.

Куньлунь - найвисокогірніша антарктична станція, вона розташована на висоті 4093 м над рівнем моря. Станція ізольована від решти станцій - дістатися до неї від станції Чжуншань можна за 2-3 тижні. Через це, а також беручи до уваги екстремально низькі температури (середня температура на Куполі А - мінус 58,4 ° C), відвідувати її можна лише кілька тижнів на рік. Будівництво основної будівлі на станції не завершено, планується зведення основного корпусу (327 м²) та гаража (60 м²) загальною площею близько 387 м². Основний корпус буде розділений на житлове приміщення, виробничі приміщення та комору.

Погодні умови на станції суворі для людини, але сприятливі для проведення астрономічних досліджень: повітря в цій частині Антарктики дуже сухе, що зменшує поглинання електромагнітного випромінювання субміліметрового діапазону довжин хвиль, атмосфера тонка, але стабільна, вітру слабкі, а видимість дуже висока; крім того, будівництво полегшує повна відсутність рельєфу та рослинності.