Кура-Араксинська низовина

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кура-Араксинська низовина на мапі Азербайджану

Кура-Араксинська низовина,Куранська западина — низовина на сході Закавказзя в Азербайджані. Розташована по нижній течії рр. Кури і Араксу між Великим Кавказом і Малим Кавказом, на сході омивається Каспійським морем.

  • Довжина 250 км,
  • Ширина 150 км.

Алювіально-акумулятивна рівнина з висоти менше 200 м в центральних і східних частинах нижче за рівень океану; рельєф ускладнений конусами винесення річок, також пасмами, пониженнями ("чалі"), пагорбами з грязьовими вулканами. У фундаменті - Нижньокуранський синклінорій. Антропогенові морські осідання приховані алювіальними і делювіальними глинами, суглинками, пісками, галечниками. Багата нафтою.

Клімат теплий, сухий, з жарким літом. Середня температура липня 25-28°С, січня 1,3-3,6°С. Опадів близько 200-400 мм. Суцільний і стійкий сніжний покрив відсутній. Ґрунтові води засолені. Переважають напівпустельні ландшафти сухих субтропіків. На сіроземних і сіро-коричневих, часто засолених ґрунтах полинові і полинно-солянкові асоціації, на темних сіро-коричневих ґрунтах - злаково-полинові,бородачеві асоціації. На сході - солончаки і болота. По заплавах річок - верби, тополя, карагач.

Посіви бавовнику, сади, виноградники, зимові пасовища.