Курганець-25

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Об'єкт 695 на платформі Курганець-25

Курганець-25 — російська перспективна середня гусенична платформа, що розробляється концерном «Тракторні заводи». У розробці платформи бере участь ряд інших підприємств, зокрема ЦНДІ «Буревісник» та інші. Платформа сконструйована за модульним принципом, що дозволяє полегшити і прискорити виробництво і ремонт бронетехніки на її базі. Передбачається початок серійного виробництва з 2016 року.

Призначення[ред. | ред. код]

Курганец-25 є універсальною гусеничною платформою, на базі якої планується створити бойову машину піхоти (Індекс ГБТУОб'єкт 695), бойову машину десанту, гусеничний бронетранспортер (Індекс ГБТУ — Об'єкт 693) і протитанкову самохідну установку з 125-мм танковою гарматою. Призначений для заміни існуючих БМП, що стоять на озброєнні російської армії.

Конструкція[ред. | ред. код]

Моторно-трансмісійне відділення платформи розташоване в передній частині корпусу і зрушено вправо для поліпшення компоновки машини. Для вивантаження десанту використовується апарель з додатковими дверима в ній. Маса машини становитиме приблизно 25 тонн. Пасивну броню буде доповнювати комплекс активного захисту на башті. Боєкомплект і озброєння ізольовані від десанту та екіпажу.

Екіпаж складається з трьох чоловік. Десантне відділення розраховане на вісім чоловік. Максимальна швидкість становить 80 км/год по шосе і 10 км/год на воді. Потужність двигуна 800 к.с.

БМД і БМП платформи оснащені дистанційно-керованим універсальним бойовим модулем «Епоха» озброєним 30-мм автоматичною гарматою 2А42 з селективним боєпостачанням (боєзапас 500 снарядів), 7,62-мм кулеметом ПКТМ (боєзапас 2000 набоїв), двома здвоєними пусковими установками ПТРК «Корнет». Автоматичний гранатомет не передбачений. Рух бойового модуля здійснюють керовані комп'ютером електродвигуни. Бойовий модуль може управлятися навідником і командиром машини. Універсальний бойовий модуль, за рахунок роботизації, здатний стежити за метою і самостійно вести обстріл об'єкта до його знищення, оператору необхідно лише вказати мету, після чого комп'ютер стане сам вести стеження за нею.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]