Кургессен (провінція)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кургессен

нім. Kurhessen

Герб Прапор
   Кургессен (Пруссія)    Нассау (Пруссія)    Держава Гессен
   Кургессен (Пруссія)
   Нассау (Пруссія)
   Кургессен (Пруссія)
   Нассау (Пруссія)
Прусська провінція
Адм. центр Кассель
Країна Третій Рейх Третій Рейх
Регіон Пруссія
Населення
 - повне 971 887 осіб
Площа
 - повна 9195,24 км²
Дата заснування 1 липня 1944
Дата ліквідації вересень 1945
Обер-президент Карл Герланд
Межі провінції станом на 1944 рік
Межі провінції станом на 1944 рік

Межі провінції станом на 1944 рік

Кургессен (нім. Kurhessen) — провінція Пруссії у складі Німеччини. Існувала у 1944—1945 роках. Адміністративний центр — місто Кассель. Провінція була створена в 1944 в ході реформи з приведення кордонів провінцій у відповідність з кордонами партійних гау. Сьогодні ця територія перебуває у складі ФРН і є частиною землі Гессен.

Історія

[ред. | ред. код]

Створення провінції за Третього рейху

[ред. | ред. код]

Указом фюрера від 1 липня 1944 року провінція Гессен-Нассау була скасована. Відповідно до меж партійних гау на її території були проголошені дві самостійні провінції: Кургессен — на території округу Кассель та Нассау — на території округу Вісбаден. Положення указу набрали чинності з липня 1944 року.

Указ також передбачав передачу районів Ханау, Гельнхаузен та Шлюхтерн, а також позарайонного міста Ханау з округу Кассель до округу Вісбаден, тобто, до складу провінції Нассау. Крім того, колишня частина округу Кассель, ексклавний район Шмалькальден був переданий до округу Ерфурт, який у зв'язку з одночасною ліквідацією провінції Саксонія переходив у пряме підпорядкування рейхсштатгальтера Тюрінгії.

Таким чином, територія нової провінції Кургессен збігалася з територією однойменного гау. Обер-президентом провінції Кургессен був призначений гауляйтер гау Кургессен Карл Герланд.

Ліквідація провінції після війни

[ред. | ред. код]

Провінція Кургессен проіснувала недовго. У вересні 1945 року указом американської військової адміністрації[de] прусські провінції Кургессен і Нассау, крім частини французької окупаційної зони навколо, а також провінції Верхній Гессен[de] і Штаркенбург[de] Народної республіки Гессен[de] (гессенська провінція Рейн-Гессен[de], що також була у французькій зоні, були об'єднані в нову землю Великий Гессен[de], з якої склалася сьогоднішня земля Гессен. У французькій зоні окупації, території прусського Гессена і Народної республіки Гессен увійшли у створену землю Рейнланд-Пфальц.

Посилання

[ред. | ред. код]