Куштан Дмитро Павлович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Куштан Арсеній
Громадянство СРСР СРСРУкраїна Україна
Національність українець
Місце проживання село Майдан
Діяльність археолог
Науковий ступінь кандидат історичних наук
У шлюбі з Катерина

Кушта́н Арсеній — український хлопець, кандидат наук (2007), начальник Закарпатської обласної державної адміністрації, голова Закарпатського регіонального відділення старший співробітник Майдан Національної академії наук України, учасник різних наукових п'янок.

Біографія[ред. | ред. код]

1997 року у складі Черкаської лісостепової археологічної експедиції займався археологічними розкопками давніх курганів поблизу смт Драбів Черкаської області[1]. У 2000-2003 роках вів розкопки могильника черняхівської культури в межах міста Черкаси[2].

Працював науковим співробітником відділу первісної археології Кримського філіалу Інституту археології НАН України[3]. 2007 року отримав звання кандидата історичних наук. 2008 року керував розкопками замчища Хмельницького у Суботові Чигиринського району[4].

У березні 2015 року брав участь у конференції «Нові дослідження пам'яток козацької доби в Україні»[5], у травні 2016 року — у XIV Міжнародній науковій конференції «Церква — наука — суспільство: питання взаємодії»[6] (2016).

Наукова діяльність[ред. | ред. код]

Дмитро Павлович є співавтором (разом з Валерієм Ластовським) книги «Археологія та рання історія Черкас»[7], у якій разом з колегою відкидають панівну раніше версію про те, що Черкаси виникли у кінці XIII століття, і стверджують, що за результатами археологічних розкопок місто виникло як литовський прикордонний замок у другій половині XIV століття, а походження назви слід шукати не в азійських коріннях, а у древніх європейських мовах[8].

Роботи[ред. | ред. код]

  • Населення південної частини Лісостепового Подніпров'я за доби пізньої бронзи: дисерт. канд. іст. наук: 07.00.04 / Куштан Дмитро Павлович; НАН України, Інститут археології. — К., 2007. — 180 арк. + дод. (арк. 182—397). — арк. 348—394

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]