Кущівник західний

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кущівник західний
Самець сірого кущірника (Шапурі, штат Акрі, Бразилія)
Самець сірого кущірника (Шапурі, штат Акрі, Бразилія)
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Сорокушові (Thamnophilidae)
Рід: Кущівник (Thamnomanes)
Вид: Кущівник західний
Thamnomanes schistogynus
Hellmayr, 1911[2]
Ареал виду
Ареал виду
Підвиди

(Див. текст)

Синоніми
Thamnomanes caesius schistogynus
Посилання
Вікісховище: Thamnomanes schistogynus
Віківиди: Thamnomanes schistogynus
ITIS: 563388
МСОП: 22701423
NCBI: 867239

Кущівни́к західний[3] (Thamnomanes schistogynus) — вид горобцеподібних птахів родини сорокушових (Thamnophilidae). Мешкає в Амазонії.

Довжина птаха становить 13,5–14,5 см, вага 16-18 г. Виду притаманний статевий диморфізм. Самці мають повністю темно-сизувато-сіре забарвлення, за винятком малопомітної білої плями на спині. У самичок верхня частина тіла сизувато-сіра, груди і живіт контрастно яскраво-рудувато-коричневі. Пера на горлі і скронях мають контрастно білі стрижні.

Підвиди

[ред. | ред. код]

Виділяють два підвиди:[4]

  • T. s. intermedius Carriker, 1935 — центральне Перу (на південь від Амазонки, на схід від Уайяґи, на південь до Хуніна);
  • T. s. schistogynus Hellmayr, 1911 — західна Бразилія (на південь від Амазонки в басейні річки Журуа і в нижній течії Пуруса), південний схід Перу (на південь від Хуніна) і північний захід Болівії (захід Пандо, Ла-Пас, Кочабамба).

Поширення і екологія

[ред. | ред. код]

Західні кущівники мешкають в Перу, Бразилії і Болівії. Вони живуть в підліску амазонської сельви і варзейських лісів[en] (тропічних лісів у заплавах Амазонки і її притоків), серед ліан і бамбукових заростей. Зустрічаються поодинці або невеликими сімейними зграйками, на висоті до 1200 м над рівнем моря. Часто приєднуються до змішаних зграй птахів, в яких виконують роль вартових. Живляться комахами, зокрема жуками, кониками, сараною, перетинчастокрилими, клопами, метеликами, богомолами, а також павуками, равликами та іншими безхребетними, іноді дрібними ящірками, якимх шукають серед рослинності на висоті від 3 до 8 м над землею. Сезон розмноження в Перу триває з червня по листопад. Гніздо чашоподібне, робиться з корінців і сухої трави, встелюється м'яким рослинним матеріалом. В кладці 2 білих Поцяткованих червонуватими або коричневими плямками яйця. І самички, і самці насиджують яйця і доглядають за пташенятами.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. BirdLife International (2016). Thamnomanes schistogynus: інформація на сайті МСОП (версія 2021.3) (англ.) 29 червня 2022
  2. Carl Eduard Hellmayr. Description de quelques formes nouvelles d'oiseaux de l'Amerique meridionale. „Revue française d'ornithologie”. 2, s. 25, 1911. 
  3. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  4. Gill, Frank; Donsker, David, ред. (2022). Antbirds. World Bird List Version 12.1. International Ornithologists' Union. Процитовано 29 червня 2022.