Кюсюський університет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

[1]

Кюсюський університет
Faculty of Medicine Bldg. A of Basic Science.jpg
Тип державний
Країна Flag of Japan (1870-1999).svg Японія
Розташування Фукуока
Засновано 1897
Адреса Фукуока, Хіґасі, Хакодзакі 6-10-1
Сайт Офіційна сторінка

Кюсюський університет[2] (яп. 九州大学, きゅうしゅうだいがく, кюсю дайґаку; англ. Kyushu University) — вищий навчальний заклад в Японії, державний університет. Штаб-квартира розташована в районі Хіґасі міста Фукуока. Заснований 1911 року як Кюсюський Імперський університет (яп. 九州帝国大学, きゅうしゅうていこくだいがく, кюсю тейкоку дайґаку). 

Короткі відомості[ред.ред. код]

Виник на базі Фукуоцького медичного університету, сформованого 1903 року на основі філії Кіотського університету в Фукуоці. 1911 року, згідно з Імператорським рескриптом, медичний університет був переформований у Кюсюський Імперський університет із двома відділеннями: медичним і інженерним. 1919 року їх перейменували на факультети і додали новостворений агрономний факультет. 1924 року було створено юридичний, а 1939 року — фізичний факультети.

Після Другої світової війни і загальноосвітньої реформи 1949 року Кюсюський університет об'єднали із Фукуоцькою вищою школою та Курумеським інженерним училищем. З назви закладу було викинуто слово «Імперський». Юридичний факультет розділи на 3 нові: юридичний, економічний та гуманітарний, а також створили додатковий педагогічний факультет. 1964 року структура університету поповнилася фармацевтичним, 1967 року — медичним, а 2003 року — мистецьким факультетами. На 2010 рік заклад нараховував 11 факультетів.

Університет здійснює підготовку магістрів і аспірантів за спеціальностями факультетів, а також в такими спеціальностями як інформатика, порівняльна соціологія, математика, екологія. При університеті діє декілька науково-дослідницьких установ, серед яких Інститут імунології, Інститут прикладної механіки, Інститут матеріалознавства, Центр вивчення заліза, Центр вивчення тропічного сільського господарства та інші.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Ця сторінка має Властивість Вікіданих P910: основна категорія теми сторінки із значенням "Category:Kyushu University", але не має ні назви українською мовою ні відповідника в Українській Вікіпедії. Виправити це, за необхідності, можна за посиланням d:Q8577572. Вимкнути це повідомлення можна вказавши у картці параметр |mcat=-.
  2. Скорочена назва: Кюдай (яп. 九大, きゅうだい).

Джерела та література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]