Кіндзмараулі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Кіндзмараулі (груз. ქინძმარაული) — червоне напівсолодке вино, що виробляється з 1942 року. Має колір переспілої вишні або граната, ніжний, повний, бархатистий смак і типовий сортовий букет. Виготовляється з сорту винограду Сапераві, оброблюваного в Кіндзмараульскій мікрозоні Кварельського району Кахетії. Сапераві для цього вина збирається при цукристості не менше 22 %, завдяки чому вона завжди є природно напівсолодким без додавання цукру.

Опис[ред. | ред. код]

Виробництво Кіндзмараулі

Мікрозона Кіндзмараулі знаходиться в Алазанській долині на території сто двадцять гектарів у містечку, де річка Дуруджи з'єднується з Алазані.

Зважаючи на те, що кількість зібраного винограду дуже обмежена, справжнє «Кіндзмараулі» є великою рідкістю.

Марка вина Кіндзмараулі є «Контрольованим найменуванням за походженням».

Для виробництва вина винороби використовують «кахетинський спосіб» (вино витримується і зберігається в глечиках, що мають форму конуса, глечики називаються «квеврі»).

Законом Грузії «Про найменування місць походження та географічних індикаторів товарів» від 2010 року назва Кіндзмараулі включено в список апеласьонів Грузії і не може бути використаний виробниками вина за межами певного географічного регіону[1].

У січні 2012 року уряд Грузії домігся визнання права на бренд «Кіндзмараулі»[2].

Вживання

Знавці відзначають, що найкраще кіндзмараулі підходить до м'яса гриль. Крім того, вино чудово поєднується з десертами та фруктами.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]