Кінематограф Канади

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Кінематограф Канади або канадське кіно — це кіноіндустрія держави Канада. Остання є домом для кількох кіностудійних центрів, насамперед розташованих в трьох найбільших міських центрах: Торонто, Монреаль, Ванкувер. Існує і регіональне/громадське кіно. Загалом у Канаді було знято близько 1000 канадсько-англомовних і 600 канадсько-франкомовних повнометражних фільмів або ж частково зроблених з 1911 р.

Відомі режисери з англійської Канади включають: Девід Кроненберг, Гай Медден, Атом Егоян, Аллан Кінг і Майкл Сноу. Відомі кінематографісти з французької Канади включають: Клод Джутра, Жиль Карл, Дені Аркан, Жан Беадін, Робер Лепаж, Денис Вільнев і Мішель Бро.

Англомовне канадське кіно сильно переплітається з кінематографом сусідніх США: хоча є чітка канадська кінематографічна традиція, є й канадські фільмі, що не мають очевидної канадської ідентичності (приклади включають Поркі і Фрикадельки); фільми канадсько-американського спільного виробництва, зняті у Канаді (у тому числі Моє велике грецьке весілля і серія Пила); американські фільми, зняті в Канаді (Ніч у музеї), а також американські фільми з канадськими режисерами/акторами. Канадські режисери, які найкраще відомі своїми фільмами американського виробництва, включають: Норман Джуісон, Джейсон Рейтман, Пол Хаггіс і Джеймс Кемерон. Кемерон, зокрема, написав сценарій і зняв найбільший і другий за величиною касові фільми усіх часів, Аватар і Титанік відповідно. Канадські актори, які домоглися успіху в голлівудських фільмах включають: Мері Пікфорд, Норма Ширер, Дональд Сазерленд, Джим Керрі і Райан Гослінг серед сотень інших.

Режисери[ред.ред. код]

Відомі канадські режисери, які працювали, в основному, в Голлівуді:

Продюсери[ред.ред. код]

Сценаристи[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]