Кінець світу (BBC)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Кінець світу (BBC)
Жанр Фільм-катастрофа
документальний фільм
драма
Сценарист Гарет Едвардс
Режисер Гарет Едвардс
Виконавчий продюсер Дебора Кадбері
У головних ролях Глен Конрой
Композитор Гавін Скінер
Країна-виробник Велика Британія
Мова оригіналу англійська

«Кінець світу» (англ. End Day) — британський документальний науково-фантастичний фільм-катастрофа 2005 р. виробництва BBC, що вийшов в ефір National Geographic Channel у вигляді телесеріалу (проект National Geographic Channel Presents) і зображує деякі сценарії глобальних катастроф.

Сюжет оповідає про вигаданого науковця доктора Хавелла (грає Глен Конрой), який їде зі свого готельного номера в Лондоні в лабораторію в Нью-Йорку, та показує, як кожен зі сценаріів впливає на його подорож, а також тих, хто навколо нього. Кожна конкретна катастрофа забезпечена коментарями різних експертів.

Сюжет[ред.ред. код]

Фільм розбитий на кілька сюжетів, що оповідають про різні варіанти розвитку подій глобальної катастрофи. Кожен сюжет показує один і той же день з життя доктора Хавелла — спеціаліста центру TBM, який координує проведення дослідів по зіткненню часток на синхрофазотроні. Цей день доктора Хавелла починається з пробудження в готельному номері в Лондоні; в цей час телевізор показує завершальні титри фільму, а потім ведуча новин повідомляє про заворушення, влаштованих протестуючими проти запуску прискорювача TBM, які побоюються непередбачених наслідків дослідів по зіткненню часток. Доктор Хавелл відправляється в аеропорт, щоб літаком потрапити в Нью-Йорк, неподалік від якого розташований прискорювач TBM. По дорозі ведучі новин передають повідомлення про стихійні лиха, щоразу різні.

Мегацунамі[ред.ред. код]

Виверження вулкану на острові Пальма призвело до руйнування острова, в результаті чого частина острова відкололася і, впавши в море, викликала хвилю цунамі надзвичайного розміру. Хвиля проходить через Атлантичний океан і завдає удару по східному узбережжю США, у тому числі по великих містах — таким як Нью-Йорк, Маямі, Бостон.

Астероїд[ред.ред. код]

Після дивних вибухів на Середньому Сході вчені приходять до висновку, що до землі наближається величезний астероїд, а вибухи — лише наслідки удару його осколків, що увійшли в земну атмосферу раніше. Визначена точка падіння астероїда — околиці Берліна. Розпочата термінова евакуація, а в астероїд запущені ядерні ракети. Однак замість того, щоб бути знищеним ракетним обстрілом, астероїд розколюється на шматки, що йдуть колишнім курсом. В результаті удару астероїда Берлін виявляється майже повністю зметений з лиця землі.

Пандемія[ред.ред. код]

В аеропорту Лондона в літаку виявлений мертвий пасажир. Причина смерті — зараження небезпечним вірусом, від якого на Далекому Сході вже загинули сотні тисяч людей. Вірус розповсюджується вкрай швидко, і незабаром кількість жертв серед жителів Лондона обчислюється тисячами. Лондон оточений і закритий на карантин.

Страпелькі[ред.ред. код]

В останньому епізоді доктор Хавелл благополучно добирається до прискорювача. Натовп протестуючих закликає зупинити експеримент, побоюючись появи чорних дір. Висловлено припущення, що в результаті експерименту можуть утворитися так звані страпелькі (англ. Strangelet), які зможуть поглинути всю матерію навколо. Незважаючи на це, доктор Хавелл починає запуск прискорювача, і через деякий час відбувається вибух і поява чорної діри, що поступово затягує центр TBM, потім Нью-Йорк і весь світ.

Всі епізоди, крім останнього, завершуються коментарями диктора, який пояснює, що все тільки що показане — лише варіант розвитку катастрофи, після чого йдуть завершальні титри. Все побачене виявляється телепередачею, показаної по телевізору в номері доктора Хавелла, під яку він прокидається, і день починається знову з новим розвитком катастрофи.

Останній сюжет завершує фільм коментарем спеціаліста про те, що катастрофа при запуску прискорювача вкрай малоймовірна, і ця тема лише використовується журналістами для підвищення рейтингів. Між тим, інші варіанти катастроф, показані у фільмі, набагато ймовірніші.

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • Під час другого епізоду, доктор Хавелл проїжджає на таксі повз кінотеатр, що показує фільм День бабака, головний герой якого постійно переживає один і той же день.
  • Побоювання протестуючих проти запуску прискорювача ідентичні тим, з якими виступають критики експериментів на Великому адронному колайдері
  • Будильник у номері доктора Хавелла в кожному епізоді грає пісеньку зі словами «Tomorrow never comes...» («Завтра ніколи не настане...»).

Посилання[ред.ред. код]