Кіноплакат

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Кіноплакат - специфічний різновид рекламного плакату, завданням якого є рекламування, просування і популяризація кінофільмів. Його метою є відтворення образів, створених кіномитцями.

Кіноплакат є окремим видом образотворчого мистецтва. Він синтезує та відображає ідею кінофільму і графічними засобами доносить її до глядача. Він не тільки повідомляє про вихід того чи іншого фільму, а й спонукає до певних асоціацій, до відчуття атмосфери кінотвору, його емоційного звучання. Функція кіноплакату не просто інформаційно-рекламна, вона повинна формувати художній смак глядачів.

Кіноплакат поєднує візуальну і текстову інформації, що надає можливість не лише отримати відомості про фільми, зокрема, їхній жанр, творців, але й побачити унікальні, оригінально виконані портретні зображення виконавців ролей.[1]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Гутник Л. М. Український кіноплакат у контексті історії вітчизняного кіно 1920–1930-х рр. (За матеріалами зібрання українського кіноплаката з фондів НБУВ) // Бібліотека. Наука. Комунікація: формування національного інформаційного простору Матеріали міжнародної наукової конференції (Київ, 4–6 жовтня 2016 р.). — 2016. — С. 119-124.

Джерела[ред. | ред. код]