Кіровоград (аеропорт)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Аеропорт «Кіровоград»
Країна:
Регіон:
Україна
Кропивницький
Тип: цивільний
Код ІКАО:
Код ІАТА:
UKKG
KGO
Висота:
Координати:
173 м
Місцевий час: UTC +2/+3
Час роботи: 0600-1900(0500-1800)UTC
Сайт: http://vokzal.org.ua/airports/aeroport-kirovograd/
Злітно-посадкові смуги (ЗПС)
Номер Довжина Покриття (PCN)
16/34 1301х45 м асфальтобетон, 13/F/D/Y/T
16/34 1600х80 м ґрунтова
Список аеропортів

Аеропорт «Кіровоград» (кол. назва: КП «Аеропорт Кіровоград») — цивільний аеропорт у місті Кропивницький, використання якого у 1990-2000-і є обмеженим.

Розташований за адресою: вул. Короленка, 1-а, м. Кропивницький (Кіровоградська область) 25015, Україна.

Опис[ред. | ред. код]

Аеропорт у м. Кропивницький відповідає 3-й категорії ІКАО.

Аеропорт здатний приймати літаки класу Як-40, Ан-24. Одна з двох злітно-посадкових смуг (1300 м) є діючою. Перспективною є друга смуга завдовжки 1300 м (проектна довжина — 2000 м). Необхідні інвестиційні ресурси для добудови злітної смуги, що дозволить приймати літаки великого класу[1].

На території аеропорту розташовані відділення Державної льотної академії України[2], представництва державного підприємства авіакомпанія «Авіалінії України», дві місцевих комерційних авіакомпаній «УРГА» і «Чайка», низка підприємств торговельного і туристичного спрямування.

З історії аеропорта[ред. | ред. код]

У часи найбільшого розквіту (1-а пол. 1980-х рр.) аеропорт Кіровоград приймав та відправляв триста тисяч пасажирів на рік, щодня було кілька десятків рейсів — літали на Київ, Москву, Ленінград, Ригу, навіть в обласні центри України та в райони області; у небі одночасно цілодобово перебувало до 10 літаків[3].

Економічна криза 1990-х болюче вдарила по підприємству, яке так і не відновило дотепер свою діяльність. Перебуваючи на балансі міського бюджету, аеропорт для міста був збитковим, саме тому навесні 2008 року було ухвалено рішення про його приватизацію[4]. Насправді ж у приватних руках уже давно перебувають окремі ділянки колишньої території аеропорта і землі навколо злітної смуги (за СРСР площа підприємства становила 25 га, тепер залишилось тільки 19) і, головне, приміщення аеровокзалу — саме для попередження подальшого розподілу і руйнації аеропорта, адже жоден з інвестиційних проектів не передбачав цільове використання підприємства, Кіровоградська обласна рада того ж 2008 року прийняла рішення забрати землі аеропорту із комунальної власності і передати їх на баланс Кіровоградської державної льотної академії[3].

Виноски[ред. | ред. код]

Джерело[ред. | ред. код]