Кірєєв Родіон Володимирович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Родіон Володимирович Кіреєв
Народився 19 червня 1980(1980-06-19) (40 років)
Київ
Громадянство Україна Україна
Національність українець
Діяльність Суддя
Конфесія Християнство

Родіон Володимирович Кіреєв (нар. 19 червня 1980(19800619), Київ) — український юрист, суддя Печерського районного суду міста Києва. Відомий тим, що розглядав резонансні справи стосовно Ганни Сінькової, що готувала «яєчню» на вічному вогні, політичної діячки Юлії Тимошенко та одного з лідерів ультрас київського «Динамо» Андрія Кореневського.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився 18 червня 1980 в Києві[1].

У 1997 закінчив середню загальноосвітню школу № 63.

Працював у Вищому адміністративному суді України (помічником судді[джерело?]). 13 травня 2009 призначений суддею Березанського міського суду Київської області. Вів справи, пов'язані з дрібним хуліганством, крадіжками та розповсюдженням наркотиків[2]. 20 квітня 2011 указом Президента переведений до Печерського районного суду міста Києва. Веде справу Ганни Сінькової — студентки, щодо якої порушена кримінальна справа «наруга над могилою» за смаження яєчні на «вічному вогні» на площі Слави в Києві. Зокрема, Родіон Кірєєв випустив її на підписку про невиїзд на час досудового слідства.[3][4] З 2012 навчається в аспірантурі НАВС України. В 2015 — захист дисертації на тему: «Зловживання підозрюваним, обвинуваченим, засудженим правом на захист»[джерело?]

Справа Юлії Тимошенко[ред. | ред. код]

Мітингувальники біля Печерського районного суду

З 24 червня по 11 жовтня 2011 вів кримінальну справу стосовно Юлії Тимошенко. Численні конфлікти і непорозуміння між суддею та обвинуваченою і стороною її захисту стали предметом обговорення у ЗМІ. Діяльність Кірєєва піддає критиці опозиція: народний депутат від НУ-НС О. В. Чорноволенко зазначив, що «Кірєєв допомагає Януковичу будувати тоталітарну країну». 13 серпня 2011 група народних депутатів звернулася до посольства США з проханням заборонити в'їзд до США Родіону Кірєєву[5].

29 серпня 2012 Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, як суд касаційної інстанції, залишив у силі винесений Р. Кірєєвим вирок у справі Ю. Тимошенко. ЄСПЛ було визнано злочинним рішення щодо досудового ув'язнення Ю. Тимошенко. Згідно з чинним Законом № 3477-15 від 23.02.2006 Україна зобов'язана відреагувати на це рішення, відповідно Р. Кірєєв є підозрюваним в злочині проти прав людини.

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]