Кішка серед голубів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кішка серед голубів
англ. Cat Among the Pigeons
Жанр детектив і кримінальний жанрd
Форма роман
Автор Агата Крісті
Мова англійська
Опубліковано 1959
Країна  Велика Британія
Видавництво Collins Crime Clubd
Цикл canon of Hercule Poirotd
Попередній твір Випробування невинністю
Наступний твір Пригоди різдвяного пудингу

«Кішка серед голубів» (англ. Cat Among the Pigeons) — пізній роман англійської письменниці Агати Крісті, який можна віднести, як до детективного, так і до шпигунського жанру. Один з нечисленних і, напевно, найяскравіший зразок шпигунського детектива у творчості А. Крісті. Останній твір, де Еркюль Пуаро зображений детективом, який ще не відійшов від справ. Уперше опублікований 2 листопада 1959 року.

Сюжет[ред. | ред. код]

Події твору розгортаються у вигаданій престижній англійській школі-інтернаті для дівчат Meadowbank School, у близькосхідній країні Рамат, у Лондоні, а також в Анатолії (незначний епізод). У центрі роману лежить розслідування вбивства вчительки фізкультури, тіло якої знаходять вночі в спортивному залі згаданої школи.

Зав'язка роману відбувається за три місяці до початку основних подій у столиці королівства Рамат напередодні революції, що відбулася там, і пов'язана з долею коштовностей, що належать скинутій королівській родині.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

З погляду класичного детектива «Кішка серед голубів» суттєво поступається іншим романам А. Крісті за участю Еркюля Пуаро або міс Марпл, у тому числі пізнішим, як, наприклад, «Годинники». Роман цікавий, насамперед, як експеримент А. Крісті в нехарактерному для неї шпигунському жанрі.

Посилання[ред. | ред. код]