Лакерда Пилип Іванович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пилип Іванович Лакерда
Пилип Іванович Лакерда

Час на посаді:
1813 — 1814
ПопередникГеоргій Рибальський
НаступникМихайло Григоренко

Народився1756
Помер1827
Київ, Російська імперія
ПідданствоРосійська імперія

Дітидвоє синів
Професіякупець 3-ї гільдії

Лакерда́ Пили́п Іва́нович (1756(1756) — 1827) — київський купець 3-ї гільдії, діяч київського магістрату, війт Києва в 18131814 роках.

Біографія[ред. | ред. код]

Походив із багатого грецького роду Лакерд. Його предки оселилися на Подолі ще в середині XVII століття. Був дуже шанованою в місті людиною — мав звання купця 3-ї гільдії та «іменитого громадянина», володів чотирма будинками та ринковою крамницею, був управляючим першого міського театру та головою «банківської казни», де кияни могли зберігати свої капітали з розрахунку 12% річних.

Після того, як у 1809 році згоріла подільська торговельна площа, один з будинків Лакерди було знесено для спорудження нової будівлі Гостиного двору. За це отримав компенсацію у вигляді іншого будинку, який, у свою чергу, теж згорів під час пожежі 1811 року. За планом відбудови, цей будинок теж підлягав знесенню, тож Лакерда примудрився отримати замість нього вже третій будинок — колишню власність кушнірського цеху. У новозбудованому Гостиному дворі Лакерді також належало кілька крамниць.

Вже після смерті Лакерди виявилося, що «іменитий громадянин» був неабияким шахраєм і здобував свій капітал, привласнюючи великі суми на всіх посадах, які обіймав. Розплачуватися за це довелося його синам — магістратським діячам Антону та Івану.

Джерела[ред. | ред. код]