Лакріма

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гроно та кущ лакріми з осіннім забарвленням листя

Лакріма (італ. «Lacrima») — італійський автохтонний сорт червоного винограду з регіону Марке. Назва сорту перекладається з італійської як «сльоза». Це обмовлено тим, що ягоди часто лопаються, виділяючи сік, зовні схожий на сльози.

Історія[ред. | ред. код]

Сорт має давню історію. Перша письмова згадка про нього датується ХІІ сторіччям, коли імператор Священної Римської імперії Фрідріх I Барбаросса споживав вино з цього сорту під час осади міста Анкона. У ХХ сторіччі внаслідок епідемії філоксери та економічних факторів сорт майже зник. Для збереження сорту була створена виноробна зона італ. Lacrima di Morro d'Alba DOC і в наш час площі виноградників збільшуються[1].

Географія сорту[ред. | ред. код]

Сорт вирощується у провінції Анкона навколо муніципалітету Морро-д'Альба. Невеликі площі виноградників є також в інших регіонах Італії.

Характеристики сорту[ред. | ред. код]

Сорт характеризується раннім періодом бутонізації. Період дозрівання — середній. Сила росту пагонів — дуже сильна, врожайність сорту середня. Лист середній, п'ятикутний, п'ятилопатевий, верхня сторона темно-зелена, нижня — світло-зелена. Осіннє забарвлення листя фіолетово-червоне. Гроно середнього розміру (приблизно 400 г), видовжене, пірамідальної форми, «крилате», нещільне. Ягоди середнього розміру, круглої форми, розміром від 17 до 24 мм. Шкірка товста, синьо-чорного кольору, вкрита шаром кутину. М'якоть забарвлена, соковита. Довжина плодоніжки середня (від 8 до 12 мм)[2].

Сорт вразливий до шкідників та перезволоження.

Характеристики вина[ред. | ред. код]

З лакріми виробляють здебільшого сухі червоні вина. Вони мають насичений колір, відчутні таніни та гарну кислотність. Також можуть вироблятись десертні вина методом «пасіто» (з в'яленого винограду)[3]. Вино зазвичай споживають молодим, але воно має непоганий потенціал для витримки.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Lacrima di Morro DOC [Архівовано 27 жовтня 2020 у Wayback Machine.](рос.)
  2. Lacrima [Архівовано 23 жовтня 2020 у Wayback Machine.](італ.)
  3. Lacrima di Morro [Архівовано 24 жовтня 2020 у Wayback Machine.](англ.)