Лалітпур (Непал)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Лалітпур (लालितपुर) або Патан (पातन) — друге за чисельністю населення місто в Непалі.

Nepal Patan Mangal.jpg

Лалітпур знаходиться на південному березі річки Багматі від Катманду, об'єднуючись з Катманду в конгломерат. Основне населення — невари. Патан вважається одним з найкрасивіших міст світу через наявність величезної кількості пам'яток. Саме тому назва міста Лалітпур​​, прийнята офіційно в даний час, означає дослівно місто краси.

Історія[ред. | ред. код]

Немає інформації щодо точної дати, коли утворилося місто Патан. Його історія відома лише епізодами. За легендами тут був ще Будда і його учень Ананда.

Близько 250 до н. е. індійський цар Ашока (який завоював величезні території і впровадив буддизм) облаштувався саме в цьому місці, побудувавши з чотирьох сторін ступи з написами.

У 1000 році населення Патана становило близько ста тисяч осіб, тоді це було одне з найбільших міст світу.

Розквіт Патана припав на XVI—XVIII століття часів правління неварської династії Малла. Після падіння династії Малла місто частково занепало, однак туристів досі вражає вишуканість і різноманіття храмів, пагод, палаців, прикраси будинків і унікальні різьблення. Патан завжди був центром неварських художників, архітекторів, ювелірів, ремісників, що створили витончені зразки мистецтва.

Посилання[ред. | ред. код]