Ламбель

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ламбель
Label of three points Azure.svg
Версії
Pieza - lambel.svg
Класичний ламбель на щиті
Pieza - lambel 2.svg
Усічений ламбель на щиті
Деталі
Носій Як правило, старший син короля

В геральдиці ламбель (титло) - це гербова фігура, що нагадує ремінець, що перетинає конячі груди, на якому висять підвіски. Зазвичай це ознака бризури, але іноді вона висувається просто як самостійна геральдична фігура.

Спочатку кінцівки були прямокутної форми, але з часом часто малювались з розширеними кінцями. Ламбель майже завжди розміщується у главі щита. У більшості випадків горизонтальна смуга простягається прямо по щиту, але є кілька прикладів, коли смуга усічена.

Як відмінність[ред. | ред. код]

Загалом у європейській геральдиці ламбель використовувався для позначення старшого сина, як правило, принца королівського роду. Бризура - це відмінності, що використовуються для позначення молодших членів сім'ї.

У британській геральдиці склалася система специфічних бізурів або "позначок каденції" (бризури): Старший син за життя свого батька вживає сімейний герб із додаванням ламбеля; другий син - півмісяця, третій - зірки, четвертий - мартлета, п’ятий - кільця; шостий - лілії; сьомий - троянди; восьмий - хреста моліна; дев'ятий - подвійний квадрифолій. Після смерті батька старший син знімав ламбель зі свого герба і вживав незмінений герб.

Кількість стрічок на ламбелі нічого не означала, хоча три кінці мали представляти спадкоємця за життя його батька; п’ять - за життя його діда; сім балів - доки живий прадідусь тощо.

За деякими даними, старший син старшого сина накладає ламбель на ламбель. Однак А.Ч. Фокс-Девіс стверджує, що у випадку наявності спадкоємця спадкоємця використовується один ламбель з п'яти кінців, і розміщувати ламбель на ламбелі неправильно, коли обидва знаки каденції, а не накладу.

Як гербова фігура[ред. | ред. код]

Ламбель вживається як фігура у гербах кількох родин та муніципалітетів, часто зародившись як знак відмінності та залишений у спадок. Він також використовувався у промовистих гербах. Кількість кінцівок коливається від трьох до семи (див. Приклади нижче). Є також кілька прикладів кінцівок, що обтяжені додатковими фігурами, особливо на гербах Британської королівської родини (див. Приклади нижче).

Список літератури[ред. | ред. код]

  • А.С. Фокс-Девіс, переглянутий JP JP Brooke-Little, Richmond Herald (1969). Повне керівництво з геральдики . Лондон: Томас Нельсон і сини.