Ланьчжоу-Сіньцзянська залізниця

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ланьчжоу-Сіньцзянська залізниця
Зображення
Держава Flag of the People's Republic of China.svg КНР
Оператор China Railway Lanzhou Groupd
Дата офіційного відкриття 1966
Ширина колії європейська колія (1435 мм)
Маршрутна карта Q62596830?
Тип електрифікації 25 кВ змінного струму електрифікація залізниціd і контактна мережа
CMNS: Ланьчжоу-Сіньцзянська залізниця у Вікісховищі

Ланьчжоу-Сіньцзянська залізниця (Ланьсіньська залізниця; кит. трад. 蘭新鐵路, спр. 兰新铁路, піньїнь Lánxīn Tiělù) — залізниця у Китаї, що сполучає Сіньцзян-Уйгурський автономний район з рештою території Китаю.

Дільниця від Ланьчжоу до ст. Урумчі-Південна має довжину 1903,8 км; продовженням Ланьсіньської залізниці є Бейцзянська і Уцзін'ерська залізниці (до Цзінхе, далі дві лінії до Казахстану).

Ланьчжоу-Сіньцзянська залізниця є ділянкою другого євро-азійського континентального мосту, який тягнеться від східного Китаю до Роттердаму в Голландії. Частина залізниці проходить по давньому Шовковому шляху.

Залізниця була побудована Китайською залізничною будівельною корпорацією. Перша ділянка (до Урумчі) була почата в 1952 і закінчена в 1962 році. Ділянка до Казахстану (Бейцзянська залізниця) була побудована в кінці 1980-х, з'єднання з Казахстанськими залізницями сталося 12 вересня 1990 року. Після спорудження 20-кілометрового тунелю Ушаолін у 2006 році залізниця від Ланьчжоу до Урумчі повністю двоколійна.

Джерела[ред. | ред. код]