Ларингоспазм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ларингоспа́зм
Класифікація та зовнішні ресурси
МКХ-10 J38.5
MeSH D007826

Ларингоспа́зм — це стан, при якому виникає симптоми спазму м'язів гортані внаслідок захворювань гортані (запалення, пухлини), травми, сторонні тіла, подразнення гортані.

На тлі гострої респіраторної вірусної інфекції (ГРВІ) може виникнути набряк гортані — несправжній круп (переважно у дітей раннього віку, але зрідка простежують і в дорослих). Починається він з болю в горлі, загального нездужання, головного болю, нежитю, підвищення температури тіла, кашлю (гавкаючого, нападоподібного характеру), наростає ядуха, синюшність слизових оболонок, втягнення міжреберних і надключичних проміжків під час вдиху.

Детальніші відомості з цієї теми Ви можете знайти в статті Круп.

Медична допомога[ред. | ред. код]

Вже за перших симптомів необхідно вжити заходів невідкладної допомоги: дати доступ свіжого повітря, скропити обличчя і груди холодною водою, дати тепле лужне пиття (наприклад, молоко з содою), застосувати гірчичники, грілки до ніг, зігрівальний компрес на шию, гарячі ванни для ніг, витягти язик. Увести внутрішньом'язово 1%-ий розчин димедролу або 24%-ий розчин еуфіліну чи 2%-ий розчин ношпи.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]