Лате

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Латте)
Перейти до: навігація, пошук
Латте
Caffè latte
Caffè latte as being served at Kaffebrenneriet Torshov, Oslo, Norway 2 600x600 100KB.jpg
Кава латте, подана в Осло (Норвегія)
Країна походження Італія
Країни поширення Європа, Північна Америка
Інгредієнти еспресо
молоко

Лáте (англізований та скорочений варіант від італ. caffè latte [kaffellatte] — «кава з молоком») — кавовий напій родом з Італії, що складається з молока (італ. latte) і кави еспресо.

Існують варіанти напою, до складу якого замість кави входять чай, мате або маття.

Приготування[ред.ред. код]

В Італії латте готується в домашніх умовах та подається на сніданок. Для приготування латте використовується мокко і чашка підігрітого молока.

За межами Італії латте зазвичай готується з порції еспресо, яка заливається гарячим спіненим молоком (t = 60–70° С). Співвідношення еспресо, молока та молочної піни в такого напою 1:2:1 відповідно.

Сервірування[ред.ред. код]

  • У низці закладів латте подається в скляному бокалі на серветці.
  • Часто латте прикрашають різноманітними малюнками зі спіненого молока. Мистецтво створення малюнка на латте та капучино називається Латте-арт.

Відмінності від схожих напоїв[ред.ред. код]

Латте та латте макіато[ред.ред. код]

Докладніше: Лате макіато

Кава латте схожа за назвою з напоєм латте макіато. Основна відмінність латте макіато полягає в тому, що при його приготуванні кава додається в молоко (а не молоко в каву, як у латте), тому напій виходить шаруватим: шар молока, шар еспресо, шар спіненого молока.

Латте має сильніший смак кави, латте макіато — молока.

Латте та кава з молоком[ред.ред. код]

Докладніше: Кава з молоком

Рецепт латте схожий із французьким кавовим напоєм «кава з молоком» (фр. Café au lait). Основними відмінностями цих напоїв є спосіб приготування кавової основи та сервіровка:

Латте макіато зазвичай подається у високому бокалі, тоді як кава з молоком та звичайне латте — у керамічної чашці або чаші.

Латте та капучино[ред.ред. код]

Докладніше: Капучино

Порція латте подається в айриш-бокалі (240–360 мл) і, відповідно, має більший об'єм, ніж капучино, який подається в чашках (150–180 мл). При цьому зберігається однакова кількість використовуваного еспресо, а об'єм капучино менший порівняно з латте за рахунок однієї частини молока (співвідношення еспресо, молока та молочної піни в нього, на відміну від класичного латте, однакове). Крім сервіровки та співвідношення інгредієнтів капучино від латте відрізняє щільніша пінка (критерієм якості приготування молочної піни для капучино є її реакція на покладену зверху чайну ложку цукрового піску: якщо піна під його вагою опадає, то вона приготована неправильно).

Деякі місцеві різновиди[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]