Лахорський метрополітен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лахорський метрополітен
Опис
Країна  Пакистан
Місто Лахор
Дата відкриття 25 жовтня 2020
Власник Уряд Пенджабуd
Оператор Орган масових перевезень Пенджабуd і Метрополітен Гуанчжоу
Маршрутна мережа
Кількість ліній 1
Кількість станцій 26
Довжина мережі 27,1 км
Ширина колії європейська колія
Схема маршрутів

Лахорський метрополітен

CMNS: Лахорський метрополітен у Вікісховищі

Лахорський метрополітен (урду لاہور میٹرو‎) — переважно естакадна повністю автоматизована лінія метрополітену в пакистанському місті Лахор. Перший метрополітен в країні[1].

Історія[ред. | ред. код]

Перші розмови з приводу будівництва метрополітену в місті почалися на початку 1990-х, але далі розробки проєкту діло не пішло. У 2005 році міністерство транспорту країни переглянуло проєкт за яким передбачалось побудувати близько 80 км ліній метро в чотири етапи, але у 2008 році будівництво знов відклали на майбутне. У 2013 році малазійська компанія запропонувала альтернативу у вигляді будівництва монорейки, але й цей проєкт так і залишився на папері.

Будівництво переважно естакадної лінії метро розпочалося у жовтні 2015 року невдовзі після підписання меморандуму з урядом КНР. Було схвалено будівництво першої Помаранчевої лінії метро за китайським проєктом з використанням потягів китайського виробництва. Вартість будівництва складала близько 1,6 млрд доларів США, дві третини з яких надав один з китайських банків[2]. Перший з 27 потягів надійшов до міста у травні 2017 року, у березні наступного року почалася обкатка потягів.

Лінія[ред. | ред. код]

Переважно естакадна лінія довжиною 27,1 км налічує 26 станцій, з яких лише дві підземні. Лінія побудована з північно сходу на південний захід через центр міста. Довжина платформ естакадних станцій 102 метра, підземні станції мілкого закладення мають довжину платформ від 121 до 161 метра. Всі станції побудовані з береговими платформами обладнаними платформними розсувними дверима. З двох станцій будуть організовані зручні пересадки на лінію швидкісного автобуса[en] та головний залізничний вокзал[en].

Рухомий склад[ред. | ред. код]

Лінію обслуговуватимуть 27 п'ятивагонних, повністю автоматизованих потягів виробництва компанії CRRC Zhuzhou Locomotive[en]. Живлення потягів здійснюється від третьої рейки. Вартість 135 вагонів становить 1 млрд доларів США[3]. До 2025 року заплановано збільшить кількість потягів вдвічі.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Первая линия метрополитена открылась в Пакистане. undergroundexpert. Архів оригіналу за 21 жовтня 2020. Процитовано 15 жовтня 2020.
  2. China signs funding agreement for Lahore metro. railjournal.com. Архів оригіналу за 18 жовтня 2020. Процитовано 18 жовтня 2020.(англ.)
  3. 27 trains to be acquired for Metro project. Pakistan Today. Архів оригіналу за 19 жовтня 2020. Процитовано 18 жовтня 2020.(англ.)

Посилання[ред. | ред. код]