Лачинський коридор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Координати: 39°30′00″ пн. ш. 46°30′00″ сх. д. / 39.50000° пн. ш. 46.50000° сх. д. / 39.50000; 46.50000 Лачинський коридор — гірський коридор, що з'єднує Республіку Вірменію з невизнаною Республікою Арцах (Нагірно-Карабаською Республікою). За юрисдикцією Азербайджану, розташований у Лачинському районі Азербайджану, за юрисдикцією Нагірно-Карабаської Республіки (Республіки Арцах) та фактично з травня 1992 року контролюється Республікою Арцах (Нагірно-Карабаською Республікою) і розташований у Кашатазькому районі НКР (РА).

Розташування Лачинського коридору

Історія[ред. | ред. код]

Під час Карабаського конфлікту Нагірний Карабах (Арцах) був майже протягом трьох років блокований Азербайджаном. 17—18 травня 1992 року Нагірно-Карабаська Республіка провела операцію з відкриття стратегічно важливої дороги Шуші — Бердзор — Забух[1]. У жовтні 1992 р. Азербайджан зробив невдалу військову операцію з повернення контролю над Лачинським коридором.

Наразі ущелиною проходить автодорога Єреван — Ґоріс — Степанакерт, яка є найкращою дорогою, що з'єднує Республіку Вірменію з Нагірно-Карабаською Республікою. В'їзд туристів дозволяється лише через цю дорогу, оскільки лише вона обладнана митницею для іноземних громадян і є єдиною міжнародною автомобільною митницею НКР, інші митниці — міждержавні та місцеві.

Після Другої Карабаської війни Лачинський коридор став єдиним сполученням між Вірменією та Нагірним Карабахом.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]