Лев печерний

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Печерний лев
Час існування: середній-пізній плейстоцен
Печерний лев
Печерний лев
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Підряд: Кішкоподібні (Feliformia)
Родина: Котові (Felidae)
Рід: Пантера (Panthera)
Вид: Лев (Panthera leo)
Підвид: P. l. spelaea
Триноміальна назва
Panthera leo spelaea
Goldfuss, 1810
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Panthera spelaea
EOL logo.svg EOL: 7008678
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 363571
Panthera leo spelaea

Європейський печерний лев (P. l. spelaea), також печерний лев — вимерлий підвид лева. Цей підрізновид лева був одним з найбільших. У дорослого самця, який був знайдений у 1985 році в Німеччині, висота плеча була приблизно 1.2 м, а тіло завдовжки 2.1 м. Європейський Печерний лев жив переважно на території сучасної Іспанії, Італії, Великій Британії, Німеччині.

Назву «Печерний» отримав через те, що скам'янілості були знайдені переважно в печерах. Леви жили в хвойних лісах, полювали на рослиноїдних тварин. Декілька скелетів лева було знайдено біля скелета північного оленя, це свідчить про те, що вони могли жити в холодних умовах. У деяких печерах знайдені настінні малюнки. У них зображувалося, як люди полювали разом з левами, а це значить, що леви були приручені.

Європейський печерний лев походив від раннього європейського печерного лева.

Поширення[ред. | ред. код]

У Європі перші леви з'явилися близько 700 000 років тому і належали до підвиду Panthera leo fossilis, так званого мосбахського лева. Те, що його іноді також називають печерним левом, може привести до помилок. Як правило, терміном печерний лев називається пізніший підвид Panthera leo spelaea. Мосбахські леви досягали завдовжки до 2,4 м без урахування хвоста, і були на півметра більші від сучасних левів. За розмірами вони відповідали лігру, гібриду лева і тигриці. Від цього великого підвиду походить печерний лев, що з'явився близько 300 000 років тому. Він був поширений по всій північній Євразії і навіть за часів льодовикових періодів проникав глибоко на північ. На північному сході Євразії утворився окремий підвид, так званий східносибірський печерний лев (Panthera leo vereshchagini), який через існуюче тоді сухопутне сполучення між Чукоткою і Аляскою досяг американського континенту. Поширюючись на південь, він розвинувся в американського лева (Panthera leo atrox). Східносибірський печерний лев вимер по закінченні останнього великого зледеніння близько 10 000 років тому. Європейський печерний лев вимер, ймовірно, в той же період, однак не виключено, що він ще якийсь час мешкав на Балканському півострові. Щодо існуючих на ньому, аж до початку нашої ери, левів, — невідомо, чи були вони печерними.

Посилання[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Лев печерний