Легенда про Корру

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Аватар: Легенда про Корру
The Legend of Korra
Тип мультсеріалу Анімація
Жанр Наукове фентезі
Пригодницький бойовик
Стимпанк-дизельпанк
Драмедія
Автор ідеї Майкл Данте ДіМартіно
Браян Конецько
Телеканал США Nickelodeon
Україна QTV
Кількість сезонів 4
Кількість серій 52

«Авата́р: Леге́нда про Ко́рру» (англ. The Legend of Korra) — американський мультсеріал, створений Майклом Данте ДіМартіно і Браяном Конецько, продовження мультсеріалу «Аватар: Останній захисник».

Події серіалу відбуваються у вигаданому світі, де певні представники чотирьох народів можуть керувати стихіями води, вогню, землі та повітря. Тільки Аватар, підтримуючий баланс між чотирма народами, може володіти силою всіх чотирьох стихій. Це Корра, наступне втілення Аватара після Аанга з попереднього мультсеріалу.

Серіал запозичує елементи східноазійської, південноазійської та західної культури з використанням елементів стилів аніме, створюючи суміш із зазвичай поділюваних категорій традиційних мультфільмів США.

Створення[ред. | ред. код]

Інтерв'ю з творцями Аватара (Майкл Данте ДіМартіно і Браян Конецько). Брайан: Коли Майк і я створили Аватара, ми завжди знали, що у нього буде кінець, кінець саме цієї історії. Але в міру того, як серіал почав набирати обертів і зібрав глядачів по всьому світу, ми зрозуміли, що хочемо ми того чи ні, але незабаром канал Nickelodeon замовить нові серії. Коли так і сталося, ми придумали ідею з тим, щоб перескочити через якийсь час і розповісти історію про наступного Аватара - Кору. Компанія Nickelodeon запустила новий проект під назвою «Аватар: Легенда про Кору» і почала підбирати персонал в травні 2010 року. Але офіційне підтвердження було зроблено тільки в червні 2010 року, перед виходом в прокат фільму «Останній володар стихій». Під час виставки Comic-Con 2010 компанія випустила офіційний прес-реліз, де оголосила, що новий мультсеріал буде розрахований на більш дорослу аудиторію, ніж «Аватар: Легенда про Аанга». Там же було сказано, що «Аватар: Легенда про Кору» - це мінісеріал, що складається з 12 серій.

8 березня 2011 творці серіалу Майкл Данте ДіМартіно і Браян Конецько дали інтерв'ю газеті The Wall Street Journal [3] де вони докладно розповіли про персонажа Кору і зміненому за 70 років світі Аватара, а також про те, що серіал буде складатися з 26 серій, а не з 12, як очікувалося раніше. У тому ж інтерв'ю Майкл Данте ДіМартіно заявив, що для перших 12 серій вже повністю завершено озвучування, вони віддані художникам-аніматорам, а наступні 14 серій, як було сказано, в процесі створення.

Наприкінці липня 2011 року, а саме з 21 по 24 липня, на виставці Comic-Con 2011 публіці був представлений хвилинний трейлер мультсеріалу , були розкриті ряд сюжетних подробиць і обличчя багатьох персонажів мультсеріалу «Аватар: Легенда про Кору». Також на виставці було розказано, що замість 26 серій шанувальники мультсеріалу побачать два міні-сезони по 12 і 14 серій відповідно.

Для того, щоб уникнути повторення пригод Аватара Аанга, творці зосередили місце дій в одному місці під назвою Республіканське місто - це мегаполіс в стилі дизельпанк, де разом живуть люди всіх народів і націй, маги і прості жителі. Ідея концептуального міста взята з міст: Шанхая в 1920-х і 1930-х років, Гонконгу, Манхеттена і Ванкувера. Остаточний вигляд персонажа Кори, інших героїв і перший офіційний трейлер [4] були показані на виставці San Diego Comic-Con International 23 і 24 липня в 2011 році, також там був вперше показаний звір-хранитель Кори - полярна собака-ведмідь на ім'я Нага. 14 квітня 2012 відбулася прем'єра на каналі Nickelodeon (1 сезон). Прем'єра 2 сезону відбулася 13 вересня 2013; прем'єра 3 сезону - 27 червня 2014 року, його фінальні дві серії показані 22 серпня 2014. Прем'єра 4 сезону відбулася 3 жовтня 2014 року.

Сюжет[ред. | ред. код]

Передісторія[ред. | ред. код]

Дії серіалу розгортаються в Республіканському місті, що було засноване 70 років тому Аватаром Аангом і Лордом вогню Зуко після закінчення столітньої війни, фінальні події якої були показані в мультсеріалі «Аватар: Легенда про Аанга». Воно було задумане як місто, в якому люди, що володіють магією і звичайні люди всіх чотирьох народів могли б жити в гармонії та світі. Але згодом у ньому з'явилися різні проблеми, з якими стикається новий Аватар - сімнадцятирічна дівчина з Південного Племені Води на ім'я Корра.

Сезон 1 («Книга перша: Повітря»)[ред. | ред. код]

Корра оволоділа магією води, землі і вогню; тепер її завдання - навчитися володінню останнім елементом - повітрям. У цьому їй зможе допомогти Тензин - син Аанга та Катари. Корі й її новим друзям заважатимуть різні кримінальні банди. Крім того, вони зустрічають угруповання людей, що ненавидять магів і володіють блокуванням енергії ци, що позбавляє людей магії. На чолі цієї групи стоїть таємничий чоловік на ім'я Амон.

Прем'єра першого сезону в Україні відбулася на телеканалі QTV

 • Прем'єра:

18 березня 2013 рік

 • Фінал:

22 березня 2013 рік

Сезон 2 («Книга друга: Духи»)[ред. | ред. код]

Через шість місяців після революції Зрівнювачів, Корра, що оволоділа всіма чотирма стихіями, магією енергії та станом Аватара, повинна дізнатися більше про світ Духів. Для цього вона відмовляється від свого вчителя Тензина й звертається за допомогою до свого дядька Уналака — вождя Північного Племені Води. Однак у Уналака є свої плани на Аватара, і незабаром Кора виявляється втягнутою у війну Племен Води і велике протистояння світла та темряви.

Прем'єра другого сезону в Україні відбулася на телеканалі QTV

 • Прем'єра:

18 жовтня 2014 рік

 • Фінал:

18 жовтня 2014 рік

Сезон 3 («Книга третя: Зміни»)[ред. | ред. код]

Наприкінці Книги 2 Кора вирішує відкрити портали духів, і через це в світі відбуваються великі зміни: його населяють духи, а окремі немаги набувають здатність до магії повітря. Кора та Тензин шукають нових магів повітря по всьому світу, відроджуючи вимерлий народ. Але здібності до магії знайшов і Захір, який колись намагався викрасти Кору. Вона змушена переховуватися від переслідувань цього загадкового чоловіка і трьох його друзів, щоб не стати знаряддям досягнення їх ворожих світу цілей. Тим часом, Королева Царства Землі хоче підкорити собі нових магів Повітря, щоб створити армію.

Прем'єра третього сезону в Україні відбулася на телеканалі QTV

 • Прем'єра:

13 травня 2015 рік

 • Фінал:

17 травня 2015 рік

Сезон 4 ("Книга четверта: Баланс")[ред. | ред. код]

У фіналі третьої книги, заради спасіння світу, Аватар Кора здолала Захіра, але ця перемога дісталася їй великою ціною. Зламана, вона готується почати нову подорож у пошуках самопізнання та виживання у світі, де сильні нападають на слабких. Коли ж з'являється агресивна військова сила на чолі з владолюбною Кувірою та доля царства Землі висить на волосинці, тільки Аватар може все виправити.

Прем'єра четвертого сезону в Україні відбулася на телеканалі QTV

 • Прем'єра:

24 січня 2016 рік

 • Фінал:

28 січня 2016 рік

Персонажі[ред. | ред. код]

 • Корра — маг води з Південного Племені. Вона - нове втілення Аватара після Аанга. Сильна (у тому числі й фізично), впевнена в собі та має запальний характер. Завжди намагається подолати перешкоду, а не уникати її. У неї є полярна собака-ведмідь Нага. Після розкриття істинної особистості Амона була позбавлена ним усієї своєї магії, крім магії повітря. Після перемоги над Амоном до неї прийшов дух Аанга - попереднього втілення Аватара - повернув їй сили і навчив Магії Енергії, після чого Корра відновила здатності всіх магів, хто постраждав від рук Амона. В першому сезоні зустрічається з Мако.
 • Мако — маг вогню і блискавки, старший брат Боліна. Один з найкращих гравців «Арени боїв», капітан команди «Вогненні тхори». Його батьків убили, коли Мако було 8, і з цього часу йому і його братові доводилося поневірятися по вулиці, поки його не зустрів колишній учасник боїв на ім'я Тоза. Той помітив дивовижні здібності двох братів, коли вони билися на вулиці, і запропонував їм жити на горищі «Арени», роблячи різну роботу. Дуже турбується про свого брата Боліна. У другому сезоні лається з Корою і вони розлучаються. Після цього проявляються натяки на відродження роману з Асамі.
 • Болін - Маг землі та лави. На відміну від свого брата Мако має веселий характер. Дуже емоційний, навіть в небезпечній ситуації знаходить час для жартів. У нього є вогненний тхір на ім'я Пабу, Болін навчив його різним трюкам. Болін дуже довірливий. У другій книзі він зустрічає двоюрідних сестру і брата Корри. Вони маги води, їх батько - Уналак, брат батька Корри. Болін починає зустрічатися з Ескою, про що згодом серйозно шкодує і весь сезон намагається порвати з нею, але, мабуть, в 14 серії 2 сезону він почав відчувати до неї почуття. В кінці цієї ж серії вони розлучилися з ініціативи Ески. У третьому і четвортому сезонах зустрічається з Опал. Пабу - вогненний тхір Боліна, має схожість з малою пандою. Болін знайшов його на вулиці, коли той намагався роздобути їжу. Прекрасно знає мову жестів Боліна, завдяки якому не раз рятує команду Аватара. Болін навчив його кільком трюкам.
 • Асамі Сато - Дочка Хіроші Сато, автогонщиця. Незважаючи на життя в розкоші, за характером Асамі жорстка, самостійна і вперта людина. Володіє навичками самооборони і є великим шанувальником турнірів магів. Закохана в Мако і зустрічається з ним. Асамі відхилила пропозицію свого батька стати зрівнювачем і приєдналася до команди Аватара.
 • Тензин - Маг повітря, молодший син з трьох дітей Аанга та Катари. Служив у консульстві Республіки і є представником Повітряних Кочівників. До роботи ставиться з усією серйозністю. Старанно працює задля захисту культури і вчень свого народу. Одружений на Пемі, має чотирьох дітей. Старша дочка Тензина - Джинора - провідник у світ духів, розумна і відважна, доглядає за своїми двома братами і сестрою. Тензин пишається нею, як самою відповідальною зі своїх дітей. Після того, як рада розпалася, Тензин більше не працює на Республіканське місто.
 • Лін Бей Фонг - Донька Тоф, маг землі, шеф поліції Республіканського міста. Для упіймання злочинців поліція використовує магію металу. Раніше зустрічалася з Тензином. Але після їх розриву почала сильно недолюблювати Тензина та Корру, але пізніше змінює своє ставлення і намагається всіма силами їм допомогти. Йде у відставку, тому що збирається зловити Амона своїм способом, який, за її словами, суперечить законам. Рятуючи родину Тензина, була захоплена і позбавлена магії Амоном. Але в кінці сезону Аватар Корра за допомогою магії енергії повернула їй здібності.
 • Бумі - старший син Аанга і Катари. Генерал Об'єднаної армії. У 2 сезоні пішов у відставку. Має вельми ексцентричний характер, схожий на характер Царя Бумі. У третьому сезоні, завдяки Гармонійному Зближенню, стає магом повітря.
 • Кая - дочка Аанга і Катари, старша сестра Тензина та молодша сестра Бумі. Маг води.
 • Тонрак- чоловік Сени і батько Аватара Кори. Старший брат Уналака. У Південному Племені Води, куди Тонрак був вигнаний з Північного полюса, його поважають як сильного воїна і лідера. Наприкінці 2 сезону був призначений вождем Південного Племені Води.
 • Пема - дружина Тензина, мати Джинори, Ікі, Міло і Рохана. Єдина в їхній родині немаг.
 • Джинора - маг повітря, старша дочка Тензина. Завжди в курсі нової літератури та творів у Республіканському місті, читає книги майже весь свій вільний час. Джинора володіє унікальними духовними здібностями. Вона здатна бачити духів тоді, коли вони ховаються від очей інших людей. Також Джинора є першою, хто увійшов у світ Духів в такому юному віці. У неї сильний духовний зв'язок з Коррою і новим магом повітря Каєм. Вона вміє знаходити їх по цьому зв'язку, відокремлюючи свій дух від тіла і посилаючи його туди, де вони знаходяться. Наприкінці 3 сезону стала майстром магії повітря.
 • Ікі - Молодша сестра Джинори і друга дочка Тензина. Також маг повітря. На відміну від Джинори дуже балакуча і нерідко видає чужі секрети привселюдно, розмовляючи при цьому зі страшною швидкістю.
 • Міло - Перший син Тензина. Міло - маг повітря, також як і його сестри. Любить бешкетувати, чим немало докучає своїм батькам.
 • Амон - Був лідером організації анти-магів «Зрівнювачі» (англ. Equalists). Як головну зброю вони використовували техніку Тай Лі - блокування ци. Може позбавляти магів їх сил. За його словами, цю силу передав йому якийсь дух після того, як маг вогню убив його сім'ю і спотворив його обличчя шрамами. Однак, як з'ясувалося в подальшому, брехав про своє минуле: його звуть Ноатак. Він брат Тарлока. Їх батьком був злочинець-втікач Якон, який навчив своїх синів магії крові та направляв їх на шлях відплати Аватару за те, що він забрав сили Якона. Був розкритий своїм братом і, після цього, разом з ним, відправився за новим життям, але Тарлок підірвав себе разом з братом.
 • Уналак - Майстер магії води і вождь Північного і Південного Племен Води. Є молодшим братом Тонрака, батьком Десни та Ески, та дядьком Аватара Корри. Будучи духовною людиною і широко обізнаним у пізнанні Світу Духів, став духовним наставником Корри. Уналак володіє надзвичайно сильним зв'язком зі світом духів, у невідомий період часу він став поплічником темного духу - Вату. Твердо вірить в старі вірування Племені Води і дотримується консервативних і фундаментальних поглядів щодо шанування духів. Завдяки своєму зв'язку зі світом духів, він завжди вважав, що краще підходить для правління Північним і Південним племенами Води, ніж його старший брат. Але під маскою добродія ховається жорстока, цілеспрямована і брехлива людина, якій байдужа доля інших людей, навіть власного брата та дітей. Уналаку не важливо, що з ними станеться, його лише цікавить досягнення власної мети. Ще будучи підлітком, став членом таємної організації "Орден Червоного Лотоса", яка планувала відновити в світі "істинний порядок", тобто хаос - звільнити духу тьми Вату і вбити всіх світових лідерів. Після злиття з Вату був убитий Корою.
 • Захір - Небезпечний злочинець, член ордену Червоного Лотоса, раніше немаг, в результаті Гармонійного Зближення став магом повітря і використовуючи ці здібності, втік з особливої в'язниці ордена Білого Лотоса. Намагався викрасти Корру коли вона була маленькою.

Аватар[ред. | ред. код]

Цикл зміни Аватара являє собою наступний порядок:

 • Плем'я Води
 • Царство Землі
 • Народ Вогню
 • Повітряні кочівники

Під час подій, описаних в серіалі, втіленням Аватара є Кора. У кожного народу є спеціальні мудреці (старійшини), які можуть розпізнати майбутнього Аватара з самого дитинства. Повідомляють про це йому в переддень його шістнадцятиріччя. Після цього Аватар має на багато років віддалитися від свого звичайного життя і присвятити їх підкоренню всіх стихій, крім своєї титульної, володіння якою він розвивав, будучи ще не посвяченим у свою справжню сутність. Підкорення стихій проходить в тому ж порядку, що і цикл Аватара. Це необхідно для того, щоб новий Аватар осягав усі премудрощі оволодіння і підкорення стихій в певній послідовності, порушення якої веде до тяжких наслідків як для нього самого, так і для оточуючих.

Роль Аватара[ред. | ред. код]

 • Роль Аватара полягає, в першу чергу, в збереженні балансу чотирьох націй. Він повинен запобігати будь-яким спробам однієї з націй до поневолення інших або звеличенню над ними. Будучи найсильнішим магом і володіючи справді унікальними здібностями, Аватар справляється зі своїм завданням. І тільки підступність окремих представників народів всесвіту Аватара здатна перешкодити збереженню балансу в світі.
 • Також Аватар служить сполучною ланкою між світом людей і світом духів. Він здатний під час медитації переходити у світ духів, спілкуватися з ними, просити допомоги, поради. Духи, як правило, не сприймають конкретне втілення Аватара, а ставляться до нього, як до сутності, людське втілення якої не грає принципової ролі.
 • З другого сезону глядачам стає зрозуміло, що Аватар - це злиття душі людини і великого духу світопорядку Рави.

Стан Аватара[ред. | ред. код]

Стан Аватара - це захисний механізм, в якому перебуває нинішній Аватар, і призначений для того, щоб передати навички і знання попередніх Аватарів. Світіння, що виходить від Аватара, є відображенням потужної енергії всіх його минулих втілень, зосереджених в одному тілі. Викликавши дух Аватара, він стає найбільш сильним, але також і найбільш уразливим. Якщо одного разу Аватар буде убитий в цьому стані, то реінкарнаційне коло буде розірване, і Аватар припинить своє існування.

- Аватар Року (мультсеріал «Аватар: Останній захисник»)

Стан Аватара - це короткочасний перехід Аватара в особливий стан об'єднання всієї міці його попередніх втілень у теперішньому. У цьому стані Аватар винятково могутній, підкорення стихій відбувається на підсвідомому рівні. Також у цьому стані Аватар здатний викликати в наш світ духів і використовувати їх міць проти тих, хто посмів намагатися порушити баланс або загрожувати життю самого Аватара.

Перехід у стан Аватара відбувається в моменти будь-яких сильних переживань: страху, злості, скорботи, і практично є некерованим. Для того, щоб навчитися контролювати цей стан і перехід в нього, Аватару необхідно подолати кілька щаблів самопізнання та самоочищення. Він повинен відкинути свої звичайні переживання, страхи, сумніви, емоції, пристрасті - все, що якимось чином впливає на його внутрішню гармонію. Стан Аватара є квінтесенцією ідеї Аватара взагалі, так як в цей час в Аватарі об'єднуються знання та вміння всіх його колишніх іпостасей. При переході в стан аватара виходити на перший план можуть і колишні особистості Аватара - як, наприклад, в Аанга на короткий час вселялися Кіоші та Року.

Головною слабкістю Аватара є те, що, будучи максимально сильним в стані Аватара, він одночасно вразливий і до найголовнішої небезпеки: якщо Аватар буде убитий в стані Аватара, то цикл перероджень припиниться, і Аватарів більше не буде з усіма витікаючими з цього наслідками. Смерть в звичайному стані приведе до народження нового Аватара згідно циклу. Тому перехід у стан Аватара завжди є дуже складним, а Аватар, що оволодів їм, повинен завжди пам'ятати про ризик і свою відповідальність перед світом.

Магія у Всесвіті Аватара[ред. | ред. код]

У кожному племені є особливі представники, які від природи володіють здібностями до управління своєю титульної стихією. Усе життя вони розвивають ці здібності, посилюють їх, удосконалюють навички. Існує чотири основні види магії. Існують також підвиди магій, які піддаються для вивчення лише тим магам, які добре вивчили основну магію.

Основні види[ред. | ред. код]

Магія Землі[ред. | ред. код]

Воїни, які володіють Магією Землі, завжди дуже сильні і непоступливі, як сама земля. Відчуваючи свою вкоріненість у землю, черпаючи з неї сили, переважна більшість представників народу Землі навіть не носять взуття. Вони здатні витримати будь-яку атаку і мають здатність до тераформінгу. Магія Землі має яскраво виражений захисний стиль. Їх слабкість може полягати в тому, що для магії їм потрібна безпосередньо земля. Пізніше маги Землі навчилися керувати і металом, так як він - частина землі. Вчилися перші маги Землі біля гігантських крото-борсуків, які вміли керувати землею для пересування під нею. Спостерігаючи, люди навчилися повторювати це за ними.

 • Відомі маги Землі: Кіоші (перша стихія) Тоф, Су та Лін Бейфонги, Болін, Кувіра, Газан та ін.

Магія Вогню[ред. | ред. код]

Магія Вогню — найагресивніша, войовнича стихія. За основу технік взято окінавське карате годзю рю, багато технік - з японського карате сетокан. Характерні риси — швидкі, точні атаки, сильні, потужні рухи, виконані з концентрацією. Присутність потужних ударів ногами і руками, точкові удари пальцями. Абсолютно всі удари, переміщення і блоки, захист (за винятком блискавки) присутні в окінавському годзю рю і японському сетокан. Енергія для управління вогнем походить від дихання, від внутрішньої енергії. Для Мага Вогню головне не зовнішня сила, а внутрішня міць, сила духу. Це атакувальний стиль. Вчителями Магів Вогню були дракони. Єдиною слабкістю магів Вогню є сонячне затемнення, під час якого вони втрачають свої здібності.

 • Відомі маги Вогню: Ван (перша стихія), Року (перша стихія), Зуко, Азула, Мако, Пей Лі та ін.

Магія Повітря[ред. | ред. код]

Маги Повітря перейняли мистецтво підкорення стихії у літаючих бізонів, вони навчилися керувати повітряним потоком і змогли літати. Маг Повітря вміє ухилятися і повертати силу противника проти нього самого. Магія Повітря передбачає легкість, неспішність, вона не агресивна, направлена на пошук внутрішньої рівноваги. Підкорювачі Повітря відрізняються миролюбністю і спокоєм, вони не сприймають насильства. За часів аватара Аанга усі маги Повітря були також Повітряними Кочівниками, їх плем'я було першим, кого знищила армія Народу Вогню, так як Лорд Вогню Созін побоювався нової реінкарнації Аватара — мага Повітря. Більшість рухів нагадують розділ кунг-фу, стиль Багуачжан. Після смерті Аанга останніми магами Повітря залишилися його молодший син Тензин, Джинора, Іккі, Міло і Рохан. Після Гармонійного зближення з'явилися нові маги повітря

 • Відомі маги Повітря: Янгчен (перша стихія), Аанг (перша стихія), Тензин, Джинора, Вай, Бумі та ін.

Магія Води[ред. | ред. код]

Магія Води є втіленням взаємодії між Океаном і Місяцем, духи яких символізують рівновагу. Головним учителем Магів Води є Місяць. З його допомогою вони знаходять найвищу міць, тому вночі маги Води сильніші, ніж зазвичай. А в повний місяць практично непереможні. Цей стиль бере початок від стилю кунг-фу Тайцзіцюань, основною філософією якого є бій без бою. Рухи максимально плавні. Також маги води мають здібності цілителів.

 • Відомі маги Води: Курук (перша стихія), Корра (перша стихія), Катара, Амон, Тонрак, Уналак, Кая, Мінг Хуа та ін.

Підвиди[ред. | ред. код]

Підвиди Магії Землі[ред. | ред. код]

Магія Металу[ред. | ред. код]

Підвид Магії Землі, який дозволяє магу керувати металами. Вперше Магію Металу в серіалі застосувала Тоф Бейфонг, а через 70 років поліція Республіканського міста широко використовує Магію Металу як для упіймання злочинців, так і для пересування по місту. На спині поліцейського кріпляться спеціальні котушки з металевим кабелем, кінці якого пропускаються із зовнішнього боку рукава. Це використовується для знерухомлення злочинців і під час спуску з дирижабля. Дану систему розробила особисто Лін Бейфонг, чинний начальник поліції Республіканського міста і донька Тоф. На додаток до власного дроту, поліція використовує більш товсті металеві кабелі, які натягнуті по всьому місту. Поліцейські можуть використовувати їх безпосередньо, ковзаючи по них, а також прикріпити до них свій кабель, щоб стрибнути на далеку відстань.

Магія Металу не діє на очищений метал (наприклад, платину).

 • Відомі маги Металу: Тоф, Су і Лін Бейфонги, Кувіра, Корра та ін.
Магія Лави[ред. | ред. код]

Підвид Магії Землі, яким протягом усього 3-го сезону вміє користуватися лише Газан — член банди Захіра, майстер магії землі і лави. Крім великої фізичної сили і традиційної магії землі, Газан також вміє розжарювати землю — будь-яку, як окремі камені, так і ділянки поверхні — до температури лави. Це дозволяє йому проводити потужні атаки, які можуть пропалювати все, що стоїть у нього на шляху. Однак у фінальних серіях 3-го сезону цією магією оволодіває і Болін, який вивчає її, рятуючись від атаки Газана.

 • Відомі маги Лави: Газан, Болін

Підвиди Магії Вогню[ред. | ред. код]

Магія Блискавки[ред. | ред. код]

Магія Блискавки — підвид Магії Вогню. Магія блискавки використовується як джерело енергії на підприємствах Республіканського міста. Магія Блискавки доволі рідкісна техніка. Частіше маги Вогню стають перенаправлювачами Блискавки. Такі маги вміють керувати блискавкою, але не вміють її створювати.

 • Відомі маги Блискавки: Азула, Айро, Мако та ін.
Магія Вибуху[ред. | ред. код]

Підвид магії вогню, яким вміє користуватися Вогняний вбивця і Пей Лі. Створює вибухи (концентровані потоки полум'я) на відстані. Як правило, маги з такою навичкою наколюють собі татуювання на лобі у вигляді третього ока індуїстського бога Шиви. Пей Лі поліпшила навичку: її постріли більш швидкі, також потоки можуть повертати і за кути.

 • Відомі маги Вибуху: Вогняний вбивця, Пей Лі.

Підвиди Магії Води[ред. | ред. код]

Магія Духів[ред. | ред. код]

Цю магію опанував Уналак і навчив їй Корру. Магія здатна заспокоїти духа, очистити його від пітьми. В Уналака були свої плани на Кору; він вирішив стати темним аватаром. Був переможений астральним духом Кори.

 • Відомі маги Духів: Уналак, Корра.
Магія Крові[ред. | ред. код]

Навичка магії води, суть якої полягає в контролі крові в чужому тілі, а відповідно й дій іншої людини. Дуже рідкісні маги володіли такою здатністю. Вважалося, що використовувати магію крові можна тільки в повний місяць, коли сили магів води посилюються в кілька разів, але Якон, а також його сини Тарлок і Ноатак (пізніше Амон) могли використовувати цю магію в будь-який час. Пізніше Амон незрозумілим чином відкрив здатність позбавляти магів їх магії за допомогою магії Крові. Можливо це досягається шляхом перекриття внутрішніх потоків ци, на відміну від блокування зовнішніх потоків (у разі використання Магії Енергії). Пізніше, завдяки Катарі, магія крові була заборонена, і використання цього виду магії на будь-якій живій істоті могло спричинити за собою позбавлення магії назавжди. Примітно, що за допомогою магії Енергії можна повернути здібності, які забрала магією Крові.

 • Відомі маги Крові: Хама, Катара, Тарлок, Амон та ін.
Зцілення[ред. | ред. код]

Зцілення — досить рідкісний дар, яким володіють деякі маги води. Вони можуть використовувати воду в якості своєрідного каталізатора, за допомогою якого направляють цілющі потоки енергії ци всередині організму до хворого місця. Здатності мага до відновлення ран залежать і від води, яку він використовує.

 • Відомі цілителі: Корра, Катара, Кая та ін.

Підвиди Магії Повітря[ред. | ред. код]

Магія Польоту[ред. | ред. код]

Навичка магії повітря, раніше відома як легенда про ченця, який вмів літати. З легенди в реальність її втілив Захір у передостанній серії 3 сезону. Для її активації потрібно відмовитися від усіх земних прив'язаностей. Ця техніка була винайдена одним із магів повітря на ім'я Лагхіма, що жив 4 тисячі років тому. Також відомо, що завдяки левітації він прожив 40 років не торкаючись землі.

 • Відомі маги Польоту: Лагхіма, Захір.
Магія Енергії[ред. | ред. код]

Цей вид магії існував ще до появи елементальних магій і появи Аватара. Про її техніки нічого не відомо. Єдиною людиною магом Енергії був Аватар Аанг , який пізніше передав цю навичку Коррі. Аанг навчився Магії Енергії у Лева-черепахи, дуже стародавньої істоти, яка згадує і про інших істот магів Енергії. Аанг використовував її проти Лорда Вогню Озая, забравши в нього здатності Мага Вогню. Перемогою Аанга закінчилася столітня війна. Сила і ефективність магії залежить від сили духу мага. Маг, що оволодів Магією Енергії, може позбавити суперника магії назавжди. Перший Аватар Ван отримав свої здібності, завдяки Магії Енергії, від Левів — черепах. Їх було всього 4, як і націй.

 • Відомі маги Енергії: Аанг, Корра.

Об'єднана Республіка[ред. | ред. код]

Об'єднана Республіка націй або просто Об'єднана Республіка - держава, створена Аватаром Аангом і лордом Вогню Зуко після завершення Столітньої війни на місці колишніх колоній Народу Вогню. За задумом Аанга і Зуко, вона повинна була стати місцем, де маги і не-маги з різних націй жили б разом у мирі та гармонії. Столицею Об'єднаної Республіки є Республіканське місто (інший варіант перекладу назви - місто Республіка) - величезний мегаполіс, що розкинувся на березі затоки Юі.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

 • У Республіканському місті популярні професійні бої між магами (англ. Probending), подібно боям між магами Землі в «Легенді про Аанга». Для постановки цих боїв в команду творців були запрошені фахівці зі змішаних єдиноборств.
 • Багато видів Республіканського міста повторюють види довоєнного Нью-Йорка: загальна географія міста, Пам'ятний острів (прообразом якого став Острів Свободи). В обох містах є висотні будівлі схожої конструкції.
 • Можна помітити, що у кожного персонажа колір очей залежить від його стихії. Так, наприклад, у магів Землі очі зеленого кольору, у магів Вогню - світло-карі, у магів Води - блакитного, а магів Повітря - сірого. Винятком є Джінорі, дочка Тензіна. Будучи магом Повітря, вона має карі очі.
 • Асамі озвучує Сейшел Гебріель, яка зіграла принцесу Юі у фільмі Останній Останній Володар стихій.
 • Міст, розташований у Республіканському місті, називається Міст Шовкового шляху (по аналогії з Великим шовковим шляхом).
 • Мультсеріал номінований на 40-ту премію «Енні» за двома номінаціями: «Найкращий анімаційний телепроєкт для дітей» (за 1-ю та 2-ю серію першої книги «Ласкаво просимо до Республіканського міста» та «Лист на вітру») і «Найкращий дизайн персонажів в анімаційному телесеріалі» (за першу серію).
 • Пілотна серія - це серія мультсеріалу, яка була створена Майклом Данте Дімартіно і Браяном Конецько за допомогою Korean animation company, щоб представити свою ідею компанії Nickelodeon. Вона ніколи не демонструвалася на телеекрані, але була викладена як бонус до DVD з коментарями Майкла і Браяна. Безліч елементів з пілотної серії відрізняються від кінцевого варіанту, але деякі з них були перенесені цілком або із змінами в мультсеріал.

Див. також[ред. | ред. код]