Легка атлетика на літній Спартакіаді УРСР 1959

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Легка атлетика
на літній Спартакіаді УРСР 1959
Легка атлетика на літній Спартакіаді УРСР 1959
Місто Київ
Кількість атлетів 843
Розігрується медалей 37 комплектів
Відкриття 7 червня
Закриття 10 червня
Місце Республіканський стадіон імені Микити Хрущова
1958

Змагання з легкої атлетики на літній Спартакіаді УРСР 1959 року серед дорослих відбулись 7-10 червня в Києві на Республіканському стадіоні імені Микити Хрущова та мали статус чемпіонату УРСР з легкої атлетики.

Львів'янка Світлана Костюкова перемогла у стрибках у висоту з новим республіканським рекордом (1,66 м).

В командному заліку перемогли спортсмени міста Києва, які завоювали 16 золотих медалей у 37 дисциплінах програми змагань.

Медалісти[ред. | ред. код]

Чоловіки[ред. | ред. код]

Дисципліни Золото Срібло Бронза
100 метрів Леонід Бартенєв
Київ
10,5 Вадим Архипчук
Київ
10,7 Ігор Мер
Одеська обл.
10,8
200 метрів Леонід Бартенєв
Київ
21,2 Вадим Архипчук
Київ
21,4 Михайло Бондаренко
Львівська обл.
21,5
400 метрів Арнольд Мацулевич
Київ
47,8 Григорій Свербетов
Одеська обл.
48,2 Абрам Кривошеєв
Чернівецька обл.
48,2
800 метрів Абрам Кривошеєв
Чернівецька обл.
1.51,8 Іван Бєлицький
Одеська обл.
1.51,9 Олексій Іванов
Одеська обл.
1.51,9
1500 метрів Віктор Валявко
Київ
3.48,7 Віктор Перепелиця
Миколаївська обл.
3.49,1 Іван Бєлицький
Одеська обл.
3.50,0
5000 метрів Іван Чернявський
Рівненська обл.
14.22,0 Леонід Мисик
Київ
14.32,2 Анатолій Горний
Київ
14.34,4
10000 метрів Іван Чернявський
Рівненська обл.
29.59,8 Олександр Ануфрієв
Київ
30.31,8 Григорій Басалаєв
Дніпропетровська обл.
30.54,4
110 метрів з бар'єрами Микола Батрух
Львівська обл.
14,7 Василь Анисимов
Київ
14,8 Юрій Козирев
Київ
14,9
200 метрів з бар'єрами Арнольд Мацулевич
Київ
24,2 Микола Батрух
Львівська обл.
24,5 Борис Юшко
Київ
24,6
400 метрів з бар'єрами Арнольд Мацулевич
Київ
53,0 Валентин Піотровський
Київ
53,8 Юрій Фокін
Львівська обл.
54,4
3000 метрів з перешкодами Григорій Таран
Київ
8.48,8 Геннадій Репін
Харківська обл.
8.54,6 Адольф Шевченко
Дніпропетровська обл.
9.00,0
4х100 метрів Львівська обл.
Володимир Сальський
Ігор Ліпман
Роман Окуп
Ігор Тер-Ованесян
41,3 Київ І
Віктор Усатий
Вадим Архипчук
Юрій Пініс
Леонід Бартенєв
41,3 Дніпропетровська обл. 42,7
4х400 метрів Одеська обл.
Олексій Іванов
Сергій Маланічев
Ігор Мер
Григорій Свербетов
3.17,2 Київ І 3.18,6 Харківська обл. 3.19,3
Ходьба 20 кілометрів Володимир Голубничий
Сумська обл.
1:28.51,2 Воля Гук
Черкаська обл.
1:30.24,6 Володимир Маєвський
Київська обл.
1:32.32,0
Ходьба 50 кілометрів Володимир Абраменко
Сталінська обл.
4:34.45,0 Володимир Голубничий
Сумська обл.
4:35.00,0 А. Сіренко
Миколаївська обл.
4:37.36,0
Стрибки у висоту Гурам Габунія
Харківська обл.
2,00 м Борис Рибак
Одеська обл.
2,00 м Всеволод Попов
Одеська область
2,00 м
Стрибки з жердиною Ігор Петренко
Київ
4,40 м Віталій Чорнобай
Львівська обл.
4,40 м Петро Денисенко
Київ
4,30 м
Стрибки у довжину Ігор Тер-Ованесян
Львівська обл.
7,69 м Володимир Ситкін
Київ
7,48 м Юрій Пасічник
Кримська обл.
7,36 м
Потрійний стрибок Анатолій Аляб'єв
Київ
15,67 м Дмитро Єфремов
Київ
15,64 м Анатолій Маслюк
Київська обл.
15,54 м
Штовхання ядра Віталій Шабленко
Київ
15,91 м Антон Доценко
Київ
15,51 м Євген Рибаков
Кримська обл.
15,46 м
Метання диска Віктор Компанієць
Київ
53,77 м Анатолій Михайленко
Харківська обл.
51,26 м Володимир Шевкалович
Одеська обл.
49,57 м
Метання молота Дмитро Єгоров
Одеська обл.
61,77 м
Метання списа Юрій Кутенко
Львівська обл.
71,91 м Анатолій Фурман
Одеська обл.
70,18 м Геннадій Самойлов
Київ
69,09 м
Десятиборство Юрій Кутенко
Львівська обл.
7208 очок Володимир Ситкін
Київ
6483 очки Михайло Стороженко
Львівська обл.
6336 очок

Жінки[ред. | ред. код]

Дисципліни Золото Срібло Бронза
100 метрів Віра Крепкіна
Київ
11,7 Клавдія Жукова
Харківська обл.
11,9 Лілія Соловйова
Харківська обл.
12,0
200 метрів Валентина Агафонова
Миколаївська обл.
25,6 Е. Клявіна
Львівська обл.
25,6 Валерія Косторжицька
Львівська обл.
25,6
400 метрів Валентина Щукіна
Дніпропетровська обл.
55,2 Валентина Агафонова
Миколаївська обл.
55,3 Людмила Шевцова-Лисенко
Дніпропетровська обл.
55,3
800 метрів Людмила Шевцова-Лисенко
Дніпропетровська обл.
2.07,0 Любов Январьова
Київ
2.08,2 Ніна Тимчук
Вінницька обл.
2.08,2
80 метрів з бар'єрами Лія Хітріна
Одеська обл.
11,2 Лілія Макошина
Київ
11,3 Ніна Карпюк
Київ
11,4
4х100 метрів Київ I 48,2 Одеська обл. 50,2 Львівська обл. 50,4
4х200 метрів Львівська обл. 1.40,6 Харківська обл. 1.43,2 Київ I 1.43,6
Стрибки у висоту Світлана Костюкова
Львівська обл.
1,66 м
NR
Олена Шабленко-Кудрявцева
Київ
1,60 м Ніна Недобельська
Київ
1,60 м
Стрибки у довжину Віра Крепкіна
Київ
6,14 м Людмила Радченко
Київ
6,01 м Клавдія Жукова
Харківська обл.
5,93 м
Штовхання ядра Марія Кузнєцова
Київ
15,64 м Любов Сівцова
Київ
14,82 м Любов Яковцева
Київ
14,20 м
Метання диска Любов Яковцева
Київ
48,74 м Альбіна Єлькіна
Вінницька обл.
48,40 м Валентина Сбітнєва
Одеська обл.
46,58 м
Метання списа Галина Висоцька
Полтавська обл.
49,78 м Валентина Доброславцева
Київ
48,00 м Катерина Ворошило
Київ
47,96 м
П'ятиборство Таміла Нос
Дніпропетровська обл.
4329 очок О. Гедеон
Львів
4216 очок Валентина Шапкіна
Київ
4211 очок

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Бєлих М. О., Богачик П. Т., Синицький З. П. Легкоатлети України. Видання друге, доповнене і перероблене. — К.: Здоров'я, 1979. — С. 82, 217—274.
  • Подольський Н., Борисов Г. Накануне II Спартакиады. Украина // Легкая атлетика. — 1959. — №8. — С. 3-4. (рос.)
  • Легкая атлетика. — 1960. — № 2. — С. 18-19. (рос.)