Лего ніндзяґо: майстри спінджицу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ніндзяґо: Майстри Спінджицу
Ninjago: Masters of Spinjitzu
Ninjago-logo.png
Тип анімаційний серіал
Телеканал(и)

Cartoon Network (США)

Nickelodeon (Данія)
Жанр Фантастика, фентезі, бойовик, комедія, пригоди, дитячі, мультсеріал, зарубіжні
Формат зображення HDTV 1080i
Тривалість серії 24 хв.
Зйомка однокамерна, багатокамерна
Керівник проекту Майкл Геґнер
Сценарист Ден Хейджман, Кевін Хейджман
Виконавчий продюсер Томмі Андерсон
У головних ролях

Вінцент Тонг — Кай (Kai)
Брент Міллер — Зейн (Zane)
Кірбі Морроу — Коул (Cole)
Майкл Адамуейт — Джей (Jay)
Келлі Мецджер — Нія (Nya)
Пол Добсон — Сенсей Ву (Sensei Wu)
Марк Олівер — Лорд Гармадон (Lord Garmadon)
Майклз, Джиллін — Ллойд (Lloyd)

Самуел Вінцент — у 2018 році — Ллойд (Lloyd)
Музика на початку The Weekend Whip
Музика в кінці The Weekend Whip
Композитор Джей Вінсент, Майкл Крамер
Країна-виробник Канада, Данія, Синґапур
Мова оригіналу Англійська мова
Перший показ 14 січня 2011 — досі
Кількість сезонів 9
Кількість серій 94 + 2 пілотні + спеціальний епізод

«Ніндзя́ґо: Майстри́ Спінджи́цу»[1] (англ. «Ninjago: Masters of Spinjitzu») — канадсько-датський дитячий анімаційний серіал, заснований на однойменній серії іграшок. Початий 14 січня 2011 року на телеканалі Cartoon Network, налічує 9 сезонів, яким відповідають різні набори конструкторів LEGO. Сюжет оповідає про пригоди 6 ніндзя, що володіють бойовим мистецтвом Спінджицу і захищають свій світ Ніндзяґо від зла. Стиль серіалу відтворює стиль конструкторів LEGO, показуючи світ і персонажів як ожилі пластмасові іграшки.

Українською дубльований студіями «Le Doyen» (сезони 1–5) та «1+1» (пілотні епізоди, сезони 6–9) і транслюється телеканалом «ПлюсПлюс».

Сюжет[ред. | ред. код]

Кай, Коул, Зейн, Нія, Джей та Сенсей Ву

У давнину Великий Майстер створив світ Ніндзяґо за допомогою Золотої Зброї. Перед смертю він передав її на зберігання дітям, Ву і Гармадону. Проте старший брат Гармадон зажадав володіти Золотою Зброєю сам, щоб правити Ніндзяґо. Ву зумів перемогти його і ув'язнити під землею в Потойбіччі, а зброю сховав у різних місцях. Століття по тому Ву зібрав майстрів бойових мистецтв, щоб вони стали новими захисниками зброї: Коула, Джея, Кая і Зейна. У цьому їм допомагає спінджицу (від англ. spin — крутитися, і нінджицу — назва ніндзюцу на англійський лад) — особлива техніка бою, що полягає у подібному на вихор крученні.

Пілотний сезон (2011)[ред. | ред. код]

Бандит Самукай і його армія скелетів викрадають сестру коваля Кая, Нію, і карту, що вказує де схована золота зброя. Майстер Ву розповідає, що колись передав карту батькові Кая і бачить у ньому задатки до бойових мистецтв. Задля порятунку сестри Кай погоджується стати ніндзя. Коул, Джей, Зейн і Кай тренуються, опановуючи таємну техніку бою спінджицу. Вони вирушають на пошуки зброї, поки її не знайшов Самукай, та цього і очікує Гармадон, що замислив втечу з підземель. Ніндзя перемагають драконів-охоронців і збирають зброю — косу Землі, сюрикени Льоду і нунчаки Блискавки. Гармадон з'являється як тінь і вимушує Кая добути золотий меч Вогню, інакше Нія загине. Самукай викрадає зброю і тікає до свого хазяїна. Приборкавши драконів, ніндзя потрапляють слідом за ним до Потойбіччя. Коли Самукай бере до рук зброю, створюється портал у Царство Тіней, куди Гармадон тікає, обіцяючи там зібрати сили і повернутись.

Сезон 1. Повернення змій (2011—2012)[ред. | ред. код]

Ніндзя думають, що небезпека поки минула, тому розважаються замість відточувати свою майстерність. Вони зустрічають малого сина Гармадона, Ллойда, що з необережності визволив плем'я могутніх змій, які колись правили Ніндзяґо. Ллойд випадково отримує владу над їхнім вождем і хоче з допомогою змій втілити свої дитячі мрії. Але Ву впевнений, що він є пророкованим зеленим ніндзя, котрий переможе Гармадона.

Змії повстають проти Ллойда й замислюють повернути легендарну рептилію, свого бога Великого Пожирача. Саме він колись зробив Гармадона злим, отруївши укусом. Коул, Джей, Кай і Зейн вирушають у подорожі, в яких опановують спінджицу, розкриваючи силу керування стихіями з допомогою золотої зброї. Аби побороти Пожирача ніндзя доводиться звернутися до Гармадона, який володіє здатністю використовувати одночасно всі чотири зброї. Заволодівши цими артефактами, Гармадон зникає.

Сезон 2. Відродження Великого пожирача (2012—2013)[ред. | ред. код]

Гармадон захоплює владу над народом змій. Ніндзя тим часом тренуються, готуючись до битви з ним. Гармадон же створює Мегазброю, якою повертає до життя чудовисько Грундала, яка повинне знищити майстрів спінджицу. Ллойд погоджується пожертвувати своєю юністю, щоб магічним чином стати дорослим і допомогти, перетворившись на зеленого ніндзя. Ніндзя зустрічають мати Ллойда — археолога Місако та батька Зейна — Доктора Джулієна.

З допомогою Мегазброї Гармадон переноситься в минуле з метою завадити появі ніндзя. Але ті відправляються з ним і виправляють хід історії. При цьому золота зброя і Мегазброя втрачаються. З дна океану піднімається острів Темряви, а Ллойд вагається чи слід йому битися зі своїм батьком. Отрута Великого Пожирача створює кам'яну армію, яка порушує всі плани. Єдиним способом знищити цю загрозу стає дістати чисту силу стихій у Храмі Світла. Там ніндзя отримують мечі стихій, а Ллойд набуває нових сил.

На острові Темряви Гармадон створює нову зброю, якою сподівається досягнути панування над світом. Йому на заваді стає Володар, що прагне використати силу елементів для власної влади. Коли він відбирає стихійні сили ніндзя, Ллойд стає золотим ніндзя. Володаря вдається перемогти і відновити баланс стихій, отрута Великого Пожирача виходить з Гармадона, роблячи його добрим.

Сезон 3. Перезавантаження (2014)[ред. | ред. код]

Після битви на острові Темряви у Ніндзяґо настає ера розвитку технологій. Будується New-Ніндзяго, в якому ніндзя не знаходять собі місця. Сайрус Борг підкликає до себе ніндзя, щоб віддати їм приховані техно-леза. На свій подив вони дізнаються, що Володар вижив і тепер існує як комп'ютерний вірус. Він прагне вибратися в реальний світ, заволодіти силою золотого ніндзя і підкорити світ. У цьому йому допомагає армія роботів ніндроїдів. Майстер Ву дозволяє захопити себе, щоб ніндзя зуміли забрати техно-леза подалі — єдину зброю проти цифрового Володаря.

Ніндзя заручаються підтримкою робота-дівчини Піксель і руйнують електростанцію, що живить ніндроїдів. Однак, колишній вождь змій Пайтор повертається, створює союз із Володарем і знаходить спосіб повернути ніндроїдів у стрій. Ллойд опиняється в полоні, де Володар викачує його сили для живлення своїх машин.

Ніндзя входять до цифрового світу, з допомогою техно-лез визволяють Ву з Ллойдом, але Володар виходить у реальність. Щоб не дати лиходієві стати Золотим майстром спінджицу, Ллойд відмовляється від своєї сили. Тоді Володар розшукує золоту зброю та переплавляє її на обладунки і ніндзя не встигають цьому завадити. Лиходій нападає на New-Ніндзяго, у битві Зейн жертвує собою задля перемоги над злом, вибухнувши разом з Володарем.

Сезон 4. Турнір стихій (2015)[ред. | ред. код]

Самопожертва Зейна не знищила його, а перетворила на титанового ніндзя, перенісши до цифросвіту. Його друзі, не знаючи про це, розходяться кожен своїм шляхом. Намагаючись об'єднати ніндзя, Ллойд отримує запрошення на далекий острів на загадкове «Випробування стихій». Вирушивши туди, майстри спінджицу довідуються, що вони не єдині володіють силою стихій. Їх доводиться битися з іншими воїнами під наглядом Гармадона. Це виявляється лиходійським планом володаря острова, Чена, котрий поглинає силу переможених за допомогою жезла. Так він створює зі своєї секти непереможних змій і ніндзя беруться переконати інших володарів стихій битися з Ченом.

Чен виявляється злим вчителем Гармадона. Бажаючи перемогти його за будь-яку ціну, Гармадон визволяє справжніх змій з Проклятого світу силою магічної книги. Ті виганяють створених Ченом воїнів і його самого туди замість себе, та Гармадон опиняється там же. Ву спалює книгу, проте до того часу крізь прохід між світами у Ніндзяґо проникає злий дух.

Сезон 5. Одержимість (2015)[ред. | ред. код]

У Ллойда вселяється дух майстра Вітру Морро, першого учня Ву, котрий став на шлях зла. Морро позбавляє ніндзя їхніх сил і викрадає посох Ву, в якому міститься вказівка до гробниці першого майстра спінджицу. Якщо він досягне гробниці, то заволодіє Кристалом Світів, який відкриває проходи між різними реальностями. Через це привиди з Проклятого світу потрапляють у Ніндзяґо, спотворюючи все на своєму шляху. Ніндзя подорожують до храму майстра Янга і опановують нову техніку повітряного бою аероджицу (циклон-до). Коул, затримавшись там, перетворюється на привида.

Нія відриває, що її мати була Майстринею Води і розкриває у собі силу керування водою. Ніндзя досягають гробниці, де повертають собі сили. Але Морро забирає Кристал Світів, Ллойд потрапляє до Проклятого світу, де зустрічає батька. За його порадою Ллойд подорожує світами і врешті знаходить спосіб як змусити Морро самознищитися. Ву з допомогою Кристала повертає Ллойда.

Сезон 6. Небесні кордони (2016)[ред. | ред. код]

Майстри спінджицу стають знаменитостями, але з'являється нова загроза Ніндзяґо. Клоус, колишній слуга Чена, знаходить лампу з джином Надаханом. Визволившись з лампи, Надахан знаходить свій світ зруйнованим через битву ніндзя зі злом. Він задумує помститися, для чого споряджає летючий корабель, і хоче створити новий світ з частин Ніндзяґо. Фрагменти материків його силою вириваються і підносяться за хмари. Коул, Джей, Зейн, Кай, Ллойд, Нія та Місако стають на захист батьківщини.

Надахан хитрощами ув'язнює ніндзя в своєму мечі, обіцяючи виконати їхні бажання, що робить його сильнішим. Згодом він бачить Нію і бажає одружитися на ній. Хоча це бажання викликане ховсім не коханням, а тим, що одружений джин здобуде ще більшу могутність. Зі зростанням сил Надахан здійснює все важчі до виконання бажання. Вцілілі ніндзя шукають отруту велетенського павука, що позбавить джина сил. Джей визволяє побратимів і заручається підтримкою повітряних піратів, які отруюють Надахана. Нія, доторкнувшись до отрути, помирає. Та Джей користується своїм останнім бажанням і загадує аби лампу ніколи не було знайдено. Це відвертає всі наступні події і тільки Джей з Нією пам'ятають, що сталося.

День спочилих (спеціальний епізод) (2016)[ред. | ред. код]

У Ніндзяґо настає день, коли прийнято поминати померлих. Під час місячного затемнення злий майстер аероджицу Янг замислює повернутися до світу живих, для чого хитрощами змушує Коула стати безтілесним і принести йому клинок Інь. Він вселяє духи переможених майстрами спінджицу лиходіїв у статуї і ті вирушають помститися, тим самим затримавши ніндзя.

Коул дістається до Янга, котрий намагається створити клинком Розлом Відродження, а на оборону виставляє своїх зачаклованих учнів. Коулу вдається знищити клинок, чим зняти прокляття з учнів Янга, звільнивши їх. Тим часом решта ніндзя долають відроджених противників, однак один, Пайтор, все ж тікає.

Янг розповідає, що бажає безсмертя аби не бути забутим. На це Коул запевняє його, що Янга пам'ятають як творця аероджицу. Майстер вирішує лишитися примарою, а Коул проходить крізь Розлом, ставши знову людиною. Святкування Дня спочилих відбувається, як і мало статися.

Сезон 7. Руки часу (2017)[ред. | ред. код]

Майстер Ву мусить завершити бій з майстром часу Акроніксом, який на 40 років був поміщений у Вихор Часу та прожив їх як одну мить. Та Акронікс завдає Удару Часу, що змушує Ву швидко старіти. Лиходій об'єднується зі своїм братом Краксом, який створює армію і нападає на New-Ніндзяґо. Кай бачить ковальську мітку своїх батьків Рея й Майї на обладунках нападників і починає підозрювати їх у зраді. Ослабленого Ву викрадають і його місце займає Ллойд. У цей час на Ніндзяґо падають Клинки Часу, які розшукують Акронікс з Краксом.

Кай з Нією розшукують зниклих батьків у полоні Кракса, впевнившись, що ті не зрадники. Розкривається, що це саме вони створили Клинки Часу для боротьби з Акроніксом і Краксом. Джей, Койл, Ллойд і Зейн же намагаються визволити викраденого вченого Сайруса Борга, але безуспішно. Лиходії змушують Кая та Нію дістати для них останній Клинок Часу з Киплячого моря. З його допомогою стає можливо запустити машину часу, створену Сайрусом. Акронікс із Краксом вирушають з армією у минуле з метою змінити теперішнє, та ніндзя слідують за ними. Кай користується Клинком Часу, щоб повернути Ву нормальний вік. Майстер виправляє історію та повертає друзів у майбутнє, але сам губиться в минулому.

Сезон 8. Сини Гармадона (2018)[ред. | ред. код]

Минув рік відтоді як майстер Ву зник. Ніндзя розділилися: Коул та Джей шукають майста Ву у стародавньому храмі, Нія має справи із групою самураїв, Кай та Зейн борються із Механіком. Ллойд стає свідком того як шестеро осіб в масках, названих «Синами Гармадона», викрадають Маску Помсти демонів оні. Ллойд із Піксель скликають команду знову, щоб захистити королівську родину Ніндзяґо, котра володіє ще однією маскою.

Ніндзя зустрічаються з Гатчінсом, який знайомить їх королівською сім'єю та їх донькою — Гарумі, у яку Ллойд закохується. Тим часом «Синами Гармадона» нападають на королівський палац. Гатчінс, Імператор та Імператриця Ніндзяго гинуть під час вибуху. Принцесі Гарумі ніндзя дають притулок на кораблі «Дарунок Долі». Ніндзя дізнаються, що «Сини Гармадона» хочуть оживити злого Гармадона з допомогою масок і шукають їхнього лідера. Вони визволяють з полону викрадачів малюка, котрий виявляється зниклим Ву.

Попри боротьбу, лиходіям не вдається завадити. «Сини Гармадона» збирають всі маски і у Храмі Відродження майже повертають до життя Гармадона. Виявляється, що Гарумі і є очільницею «Синів Гармадона», після чого її та її послідовників арештовують. Проте ритуал було завершено, Гармадон таки оживає і створює кам'янного велетня, якого посилає на Ніндзяґо-сіті. Він звільняє Гарумі та поглинає магію Ллойда, щоб розкрити свою повну силу. Ніндзя отримують від Містаке торбинку, котра під час атаки велетня переносить малого Ву Ніндзя, крім Ллойда та Нії до світу оні та драконів. Ллойд лишається в Ніндзяґо без сил стихій і думає, що його товариші загинули. Гармадон оголошує свою владу над Ніндзяґо[2].

Сезон 9. У розшуку (2018)[ред. | ред. код]

Ніндзяґо потрапило під контроль лорда Гармадона, і Ллойд і Нія повинні протистояти його гнітючому режиму. Тим часом, Кай, Зейн, Коул, Джей та підліток Ву занурюються у варварське Царство Оні і Драконів, де вони борються проти «Залізного Барона» та його банди мисливців на драконів.[3]

Епізоди[ред. | ред. код]

Пілотні епізоди (2011)[ред. | ред. код]

 1. Шлях ніндзя — Way of the Ninja
 2. Король тіней — King of Shadows

Сезон 1 (2011—2012)[ред. | ред. код]

 1. Повстання змій — Rise of the Snakes
 2. Дім — Home
 3. Укус змії — Snakebit
 4. Ніколи не довіряй зміям — Never Trust a Snake
 5. Велика проблема — Can of Worms
 6. Король змій — The Snake King
 7. Тік-так — Tick Tock
 8. В один раз вкушений, двічі присоромлений — Once Bitten, Twice Shy
 9. Ковалі талантів — The Royal Blacksmiths
 10. Зелений ніндзя — The Green Ninja 10.
 11. Все з нічого — All of Nothing 11.
 12. Відродження Великого Пожирача — The Rise of the Great Devourer 12.
 13. День Великого Пожирача — Day of the Great Devourer 13.

Сезон 2 (2012—2013)[ред. | ред. код]

 1. І з'явиться темрява — Darkness Shall Rise
 2. Пірати проти ніндзя — Pirates vs. Ninja
 3. Величезна халепа — Double Trouble
 4. Перегони ніндзябол — Ninjaball Run
 5. Дитячі забавки — Child's Play
 6. Не в тому місці, не в той час — Wrong Place, Wrong Time
 7. Кам'яна армія — The Stone Army
 8. День, коли Ніндзяґо завмерло — The Day Ninjago Stood Still
 9. Остання подорож — The Last Voyage
 10. Острів темряви — Island of Darkness
 11. Остання надія — The Last Hope
 12. Повернення Володаря — The Overlord Cometh
 13. Повстання майстра спінджицу — Rise of the Spinjitzu Master

Сезон 3 (2014)[ред. | ред. код]

 1. Нова хвиля — The Surge
 2. Мистецтво тихого кулака — The Art of the Silent Fist
 3. Затемнення — Blackout
 4. Прокляття золотого майстра — The Curse of the Golden Master
 5. Вхід у цифросвіт — Enter the Digiverse
 6. Кодове ім'я Арктурус — Codename Arcturus
 7. Порожнеча — The Void
 8. Титановий ніндзя — The Titanium Ninja

Сезон 4 (2015)[ред. | ред. код]

 1. Запрошення — The Invitation
 2. Залишиться тільки один — Only One Can Remain
 3. Суперники — Versus
 4. Перегони ніндзя — Ninja Roll
 5. Шпигувати за шпигуном — Spy for a Spy
 6. Зачаровані — Spellbound
 7. Забута стихія — The Forgotten Element
 8. День дракона — Day of the Dragon
 9. Найбільший у світі страх — The Greatest Fear of All
 10. Коридор старійшин — The Corridor of Elders

Сезон 5 (2015)[ред. | ред. код]

 1. Вітер змін — Winds of Change
 2. Казка про привидів — Ghost Story
 3. Пригоди у Стіксі — Stiix and Stones
 4. Храм з привидами — The Temple on Haunted Hill
 5. Хованки — Peak-a-Boo
 6. Прийде царство — Kingdom Come
 7. Звилистий шлях — The Crooked Path
 8. Смертельна небезпека — Grave Danger
 9. Проклятий світ. Частина 1 — Curse World.Part 1
 10. Проклятий світ. Частина 2 — Curse World.Part 2

Сезон 6 (2016)[ред. | ред. код]

 1. Безславні — Infamous
 2. Ворог народу номер один — Public Enemy Number One
 3. Ув'язнені — Enkrypted
 4. Нещастя повертається — Misfortune Rising
 5. З доброї волі — On a Wish and a Prayer
 6. Мій обід з Надаханом — My Dinner with Nadakhan
 7. Майстри бажань — Wishmasters
 8. Останній порятунок — The Last Resort
 9. Операція стоп-земля — Operation Land Ho!
 10. Повернення — The Way Back

Сезон 7 (2017)[ред. | ред. код]

 1. Руки часу — Hands of Time
 2. Броня — The Hatching
 3. Час зрадників — A Time of Traitors
 4. Крадії металу — Scavengers
 5. Лінія на піску — A Line in the Sand
 6. Атака — The Attack
 7. Розкриття таємниць — Secrets Discovered
 8. Пауза і ефект — Pause and Effect
 9. З вогню в Кипляче море — Out of the Fire and Into the Boiling Sea
 10. Загублені в часі — Lost in Time

Сезон 8 (2018)[ред. | ред. код]

 1. Маска обману — The mask of Deception
 2. Принцеса нечупара — The jade princess
 3. Оні та Дракон — The Oni and the Dragon
 4. Змія Ягуар — Snake Jaguar
 5. Крик мерця — Dead man's squall
 6. Кваєт Ван — The Quiet One
 7. Гра масок — Game of masks
 8. Жах наступає — Dread on arrival
 9. Справжній потенціал — True potential
 10. Велика проблема, маленьке Ніндзяґо — Big trouble, little Ninjago

Сезон 9 (2018)[ред. | ред. код]

 1. Первісток — Firstbourne 85.
 2. Залізо та камінь — Iron & Stone 86.
 3. Ніндзяго без радіо — Radio Free Ninjago 87.
 4. Як збудувати дракона — How to Build a Dragon 88.
 5. Позолочений шлях — The Gilded Path 89.
 6. Дві брехні, одна правда — Two Lies, One Truth 90.
 7. Найслабший зв'язок — The Weakest Link 91.
 8. Порятунок Віри — Saving Faith 92.
 9. Уроки для майстра — Lessons for a Master 93.
 10. Зелена доля — Green Destiny 94.

Український дубляж[ред. | ред. код]

Персонажі Пілотний 1 2 3 4 5 6 День спочилих Чаї Ву 7 8 9
Ллойд Максим Чумак Леонід Шевченко Лідія Муращенко Арсен Шавлюк
Коул Павло Скороходько Олександр Солодкий Павло Скороходько
Джей Андрій Федінчик Павло Лі Андрій Федінчик
Кай Олександр Погребняк Андрій Соболєв Олександр Погребняк Андрій Федінчик Олександр Погребняк
Зейн Юрій Кудрявець Дмитро Сова Юрій Кудрявець
Нія Катерина Брайковська Анастасія Зіновенко Катерина Брайковська Дарина Муращенко Катерина Брайковська
Сенсей / Майстер Ву Юрій Висоцький Анатолій Зіновенко Юлія Перенчук Роман Чорний
Лорд / Сенсей / Імператор Гармадон Андрій Мостренко Володимир Кокотунов Михайло Тишин
Місако Олена Узлюк Ніна Кастроф Ніна Касторф
Піксель Аліна Проценко Наталія Романько-Кисельова Наталія Романько-Кисельова
Гарумі, Кваєт Ван Катерина Буцька Олена Яблучна
Містаке, Оні Людмила Ардельян Ірина Дорошенко
Оні — Олена Узлюк

В ролях[ред. | ред. код]

Персонажі Пілотний 1 2 3 4 5 6 День спочилих Чаї Ву 7 8 9
Ллойд Джиліан Майклс Семюел Вінсент
Коул Кірбі Морроу
Джей Майкл Адамуейт
Кай Вінсент Тонг
Зейн Брент Міллер
Нія Келлі Мецзер
Сенсей / Майстер Ву Пол Добсон
Лорд / Сенсей / Імператор Гармадон Марк Олівер Марк Олівер

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Раніше «Леґо Ніндзяґо: Майстри Спінджицу»
 2. Ninjago MUSEUM - LEGO - Ninjago LEGO.com. www.lego.com (en). Процитовано 2017-01-29. 
 3. NINJAGO® season 9 | «Hunted» episode overview — LEGO® US — LEGO.com GB. www.lego.com (en-GB). Процитовано 2018-09-03. 

Посилання[ред. | ред. код]