Легіслатура штату Луїзіана

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Легіслатура штату Луїзіана
англ. Louisiana State Legislature
фр. Législature d'État de Louisiane
Печатка штату Луїзіана
Капітолій штату Луїзіана
Загальна інформація:
Юрисдикція: size Луїзіана
Тип: двопалатний парламент
Палати: Сенат
Палата представників
Сенат:
Депутатів: 39
Політичні
групи:
     27 республіканців
     12 демократів
Президент Сенату: Пейдж Кортес (республіканець)
з 13 січня 2020
Останні вибори: 12 жовтня та 16 листопада 2019
Наступні вибори: 14 жовтня та 18 листопада 2023
Термін: 4 роки
Палата представників:
Депутатів: 105
Політичні
групи:
     68 республіканців
     35 демократів
     2 незалежних
Спікер Палати представників: Клей Шекснайдер (республіканець)
з 13 січня 2020
Останні вибори: 12 жовтня та 16 листопада 2019
Наступні вибори: 14 жовтня та 18 листопада 2023
Термін: 4 роки
Адреса:
Адреса: 900 Північна 3-тя вулиця,
Батон-Руж, Луїзіана
Офіційний вебсайт:
legis.la.gov

Легіслатура штату Луїзіана (англ. Louisiana State Legislature, фр. Législature d'État de Louisiane) — законодавчий орган американського штату Луїзіана. Легіслатура Луїзіани, як і легіслатури більшості інших штатів, є двопалатною і складається з Сенату, який є верхньою палатою і в якому 39 сенаторів, та з Палати представників, яка є нижньою палатою і складається зі 105 представників. Члени кожної з палат обираються в одномандатних виборчих округах з приблизно однаковою кількістю населення. Законодавчий орган збирається в будівлі Капітолію штату Луїзіана в столиці штату, місті Батон-Руж.

Луїзіана є одним із 40 штатів в країні, де депутатство не є повною зайнятістю. Члени законодавчого органу зазвичай мають своє основне місце роботи, а робота в легіслатурі є для них додатковою зайнятістю. Річна заробітна плата членів легіслатури складає 15 362 доларів на рік.

Терміни[ред. | ред. код]

Члени обох палат законодавчого органу обираються на чотирирічні терміни, а кількість термінів обмежена до трьох (тобто до дванадцяти років). Обмеження термінів було введене виборцями штату на конституційному референдумі 1995 року, і пізніше було включене до статті III параграфу 4 Конституції штату Луїзіана. Через цю поправку, в 2007 році деякі члени законодавчого органу досягли максимальної кількості термінів і не могли обиратися знову. Обмеження накладається на терміни, що йдуть під ряд, тобто можна обиратися знову після перерви.

Лідери[ред. | ред. код]

Лідери кожної палати легіслатури обираються на початку кожного нового терміну і обіймають свої посади протягом чотирьох років. Палата представників обирає поміж своїх членів Спікера та Тимчасового спікера. Хоч ця процедура і не записана в конституції, традиційно кандидатуру Спікера Палати представників пропонує Губернатор штату Луїзіана. Палата представників також обирає головного клерка. Сенат обирає зі свого складу Президента Сенату, який є головою палати, і його кандидатуру так само пропонує губернатор.

Із 1853 року до ухвалення нової Конституції штату Луїзіана в 1974 році, Віцегубернатор штату Луїзіана вважався формальним головою Сенату. Наразі Віцегубернатор виконує повноваження делеговані йому Губернатором. Він також виконує обов'язки Губернатора, якщо ця посада достроково звільняється, або якщо Губернатор не в змозі виконувати свої обов'язки, або перебуває поза межами штату. Оскільки Віцегубернатор більше не головує у Сенаті, його зробили формальним членом кожного комітету, ради та комісії, до якої входить і Губернатор. Крім того, Віцегубернатор є головою Департаменту культури, відпочинку і туризму Луїзіани.

Сесії та кворум[ред. | ред. код]

В парні роки легіслатура штату вперше збирається опівдні останнього понеділка березня не більше ніж на 60 законодавчих днів на 85-денний період. В непарні роки сесії із обмеженою юрисдикцією збираються опівдні останнього понеділка квітня не більше ніж на 45 законодавчих днів на 60-днний період. Легіслатура також може збиратися на позачергові сесії та на сесії із подолання вето. Легіслатура зобов'язана збиратися на організаційні сесії, які не мають тривати довше за три дні. На цих організаційних сесіях члени законодавчого органу складають присягу. Позачергова сесія може бути скликана Губернатором або зібрана головами обох палат на письмову вимогу більшості членів кожної палати. Позачергова сесія обмежена кількістю днів вказаною в прокламації, але не більше 30, і на них можуть ухвалюватись лише законодавчі акти що стосуються теми вказаної в прокламації.

Для того щоб мати кворум обом палатам необхідна присутність більшості членів, а саме принаймні 20 сенаторів або 53 представників. Кожна палата зобов'язана вести журнал своєї діяльності і публікувати його одразу після закриття кожної сесії.

Політичний імунітет[ред. | ред. код]

Члени обох палат Легіслатури штату Луїзіана не можуть бути заарештовані, окрім як за кримінальні злочини, під час відвідання законодавчих сесії чи засідань комітетів, а також на шляху до чи з них. Членів законодавчого органу не можна допитувати щодо того, що вони сказали в легіслатурі.

Право вето[ред. | ред. код]

Губернатор штату Луїзіана має право часткового вето (тобто накладати вето на окремі положення законопроєктів). Легіслатура має конституційні повноваження подолати вето губернатора двома третинами голосів в кожній палаті.

Галерея[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]