Лейоміома

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лейоміома
Мікрофотознімок лейоміоми матки (фарбування г-е).
Мікрофотознімок лейоміоми матки (фарбування г-е).
Мікрофотознімок лейоміоми матки (фарбування г-е).
Спеціальність онкологія
Препарати Лейпрорелін[1]
Класифікація та зовнішні ресурси
МКХ-11 2E86.1
МКХ-10 D21, D25 (ILDS D21.M40)
МКХ-9 218
МКХ-О M8890/0-8894
MedlinePlus dostinex
MeSH D007889
CMNS: Leiomyomas у Вікісховищі

Лейоміо́ма (leio- + myo- + -oma = «гладко-м'язова пухлина») — доброякісна пухлина з гладкої м'язової тканини. Часто діагностується в стравоході, тонкому кишечнику та матці, але може визначатись і в інших органах (жовчний міхур, шкіра, молочна залоза).[2]

Патологічна анатомія[ред. | ред. код]

Лейоміома складається з хаотично розташованих гладких м'язових волокон; строма лейоміоми утворена сполучною тканиною.

Лейоміома матки[ред. | ред. код]

Докладніше: Міома матки
Видалена лейоміома матки

Лейоміома матки (міома матки) — доброякісне новоутворення з гладенької мускулатури матки. Це новоутворення призводить до значної крововтрати під час менструації, що спричиняє анемію. Також лейоміома матки може бути причиною неплідності. Ліполейоміома матки — доброякісна пухлина, що складається з адипоцитів та гладенької мускулатури. Дана пухлина поєднується з патологією яєчників.[3][4][5]

Тонкокишкова лейоміома[ред. | ред. код]

Тонкокишкова лейоміома діагностується переважно в тощій кишці (50%) та до 30% в клубовій кишці, решта випадків припадає на інші тонкокишкові локалізації. Тонкокишкова лейоміома діагностується як солідна маса менше 5 см в найбільшому діаметрі.[6]

Лікування[ред. | ред. код]

За наявності показань виконується оперативне лікування. Гістеректомія — видалення матки з лейоміомою при значному ураженні неопластичним процесом матки. Міолізис — елімінація лейоміоми in situ за допомогою лазера, кріодеструкції.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. NDF-RT
  2. Струков А.И.; Серов В.В. (2010). Патологическая анатомия (русский) (вид. 5). РФ: Литтерра. с. 880.
  3. PMID 10612811 (PMID 10612811)
    Бібліографічний опис з'явиться автоматично через деякий час. Ви можете підставити цитату власноруч або використовуючи бота.
  4. PMID 21263242 (PMID 21263242)
    Бібліографічний опис з'явиться автоматично через деякий час. Ви можете підставити цитату власноруч або використовуючи бота.
  5. Walid MS, Heaton RL. Case report of a cervical lipoleiomyoma with an incidentally discovered ovarian granulosa cell tumor – imaging and minimal-invasive surgical procedure. GMS Ger Med Sci. 8 (26).
  6. By Michael P. Buetow, M.D. Leiomyoma of Jejunum. Applied Radiology Online. Архів оригіналу за 27 вересня 2007. Процитовано 21 березня 2007.