Леонідас Донскіс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Леонідас Донскіс (лит. Leonidas Donskis, 13 серпня 1962, Клайпеда) — доктор філософії, член Європейського Парламенту, філософ, політолог, соціальний аналітик і політичний коментатор.

Як громадський діяч Литви, виступав в якості захисника прав людини та громадянських свобод. У 2004 році був нагороджений Європейською комісією званням Посла Толерантності і Різномаїття в Литві. Як правоцентристський політик, він завжди був проти всяких екстремальних ситуацій або виключення відносини і форм насильницької політики, і, проявляв потяг до лібералізму з його захистом індивідуальності поглядів і совісті, вмінням співіснувати з демократичними програмами інших, не ексклюзивної ідеології, і помірності.

Наукова діяльність[ред.ред. код]

Опублікував двадцять три книжки, десять з яких англійською мовою. Поле його наукових зацікавлень окреслюється політичною теорією, історією ідей, філософією культури. У своїй суспільній діяльності притримується не екстремістських позицій та пропагує лібералізм, натомість є противником насильницької політики. Його твори, написані литовською та англійською мовами, перекладені данською, естонською, фінською, французькою, німецькою, угорською, італійською, польською, португальською, російською, шведською і українською. Читав лекції і проводив дослідження в США, Великобританії і Європі. Він також є Запрошеним Професором Соціальної і Політичної Теорії в Університеті Вітовта Великого в Каунасі.

Автор низки книжок, таких як:

  • «Проблемна ідентичність і сучасний світ» (Troubled Identity and the Modern World (New York: Palgrave Macmillan, 2009))
  • «Влада і уява: Дослідження в області політики та літератури» (Power and Imagination: Studies in Politics and Literature (New York: Peter Lang, 2008)),
  • «Форми ненависті: Проблемна уява в сучасній філософії і літературі» (Forms of Hatred: Troubled Imagination in Modern Philosophy and Literature (Amsterdam & New York: Rodopi, 2003)) та інші.

Посилання[ред.ред. код]


Вінстон Черчіль Це незавершена стаття про політичного діяча.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.