Леон Скотт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Едуарад-Леон Скотт де Мартінвіль

Едуа́рд-Лео́н Ско́тт де Ма́ртінвіль (*1817(1817) — †26 квітня 1879) — паризький видавець, книготоргівець та бібліотекар. Винайшов фонавтограф, перший пристрій для реєстрації звукових сигналів (на відміну від фонографа, винайденого Едісоном пізніше, фонавтограф не міг відтворювати записаний звук).

Дереворит фоноавтографу

У 1855 році Леон Скотт придумав апарат для графічного запису звукових коливань. Його прилад складався з коробки, дно якої було обтягнуто перетинкою. Перетинка містила невеликі вістря, що знаходилися над скляним циліндром з паперовою стрічкою, покритою сажею. Якщо над коробкою проходив який-небудь звук, то перетинка приходила у відповідні коливання, і вістря викреслювало на папері обертового циліндра характерні криві.

В 1857 році Леон Скотт запатентував фонавтограф, перший прилад для запису звукових коливань. Леон-Скотт не збирався робити програвач записаних звуків він лише отримував їхній візуальний відбиток.

Найстарший запис[ред. | ред. код]

Зразок фотоавтографу

У 2008 році вченим вдалося прочитати один з ранніх записів Леона Скота. Зараз це найдавніший запис звуку у світі — він був зроблений 9 квітня 1860 року. Під час своїх експериментів Скотт де Мартінвілль намагався записати звук на аркуші паперу, покритого воскоподібним шаром після витримки над масляною лампою. Оригінал був серйозно пошкоджений, проте ученим вдалося відтворити звук після реставрації запису. На 10-секундному уривку можна розібрати слова: «У місячному світлі П'єро відповів». Цей рядок, на думку істориків і звукоінженерів з групи First Sounds, є частиною тексту французької народної пісні «Au Clair de la Lune».