Лермонтовський проспект (станція метро)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лермонтовський проспект
Тагансько-Краснопресненська лінія
Metro MSK Line7 Lermontovsky Prospekt (img1).jpg
Загальні дані
Тип Односклепінна мілкого закладення
Глибина закладення 12 м
Проектна назва Пронська
Кількість 1
Тип Острівна
Форма Пряма
Довжина 163 м
Ширина 12 м
Дата відкриття 9 листопада 2013 року
Архітектор(и) Л. Л. Борзенков (рос.) (керівник авторського колективу), М. В. Волович (рос.), С. Ф. Костиков (рос.), Т. А. Нагиева (рос.), Н. Н. Солдатова (рос.), В. К. Уваров (рос.)
Станція споруджена «СК МОСТ»: ОАО «УСК МОСТ» (рос.), ВАТ «БТС» (рос.), ООО «Тоннельный отряд № 18» (рос.), ООО «Мостотрест 2005» (рос.), ЗАО «УС ЮГСК» (рос.).
Пересадка на BSicon BAHN.svg Косино
Виходи до Лермонтовський проспект, Хвалинський бульвар
Час відкриття 5:30
Час закриття 1:00
Тагансько-Краснопресненська лінія
оборотні тупики
ТЧ-6 Планерне
Планерна
Сходненська
Тушинська
Спартак
Щукинська
оборотні тупики
Октябрське поле
Полежаєвська
   
Бігова
ССГ до ТЧ-4 Червона Пресня
Вулиця 1905 року
Барикадна
Пушкінська
   
Кузнецький міст
   
Китай-город
ССГ до Курської
ССГ до Площі Ілліча
Таганська
Пролетарська
Волгоградський проспект
Текстильщики
Кузьминки
Рязанський проспект
Вихіно
ТЧ-11 Вихіно
Лермонтовський проспект
Жулебіно
оборотні тупики
Котельники
оборотні тупики

Лермонтовський проспект — 189-а станція Московського метрополітену Тагансько-Краснопресненської лінії. Розташована між станціями Вихіно та Жулебіно і відкрита разом зі станцією Жулебіно, 9 листопада 2013 року. Станція побудована під рогом Хвалинського бульвару і Лермонтовського проспекту, звідси і назва станції, яка знаходиться за межами МКАД, приблизно в 500 м від залізничної платформи Косино. Подальша забудіва Лермонтовського проспекту і Жулебіно потребувало розвантаження Вихіно, яка до сдачі в експлуатацію станції була найзавантаженішею станцією Московського метрополітену.[1][2].

Історія[ред. | ред. код]

Терен, на якій станція розташована був до 1984 року частиною міста Люберці Московської області. У 1984 році терен було передано Москві[3]. Весь район, навколо Люберців і інші райони уздовж Казанського і Рязанського приміського напрямків Московської залізниці вельми залежили від станції Вихіно, на той час кінцевої зупинки Тагансько-Краснопресненської лінії і пересадочної станції для обох залізничних напрямків. У 2000-х, Вихіно було сильно перевантажено. Зрештою, було прийнято рішення продовжити Тагансько-Краснопресненську лінію за межі Вихіно. Будівництво першої ділянки, зі станціями Лермонтовський проспект і Жулебіно, почалося в серпні 2011 року. Тунелі були завершені до вересня 2013 року[4]

Відкрита в складі ділянки "Вихін "-«Жулебіно» 9 листопада 2013.

Вестибулі та пересадки[ред. | ред. код]

Східний і західний вестибулі суміщені з підземними пішохідними переходами з організацією виходів на обидві сторони Лермонтовського проспекту.

У конструкціях пішохідних переходів передбачені прорізи, які з'єднають станцію з проектованим ТПУ, який буде розміщений на північній стороні Лермонтовського проспекту.

Пішохідний перехід, що йде від східного вестибюля станції, має ще два виходи на обидві сторони Каспійського бульвару.

На поверхню виходять 7 сходових спусків шириною 4,6 м з п'ятьма ліфтами, накриті шістьма скляними павільйонами типової конструкції.

Ліфти для маломобільних громадян розміщені таким чином, щоб забезпечити попадання пасажирів з будь-якого боку вулиці в метро і дозволяють їм переміщатися з одного боку вулиці на іншу.

У 2015 році планується побудувати пересадочний вузол на плановану Кожуховську лінію.

Технічна характеристика[ред. | ред. код]

Конструкція станції — односклепінна, мілкого закладення (глибина закладення — 12 м), відстань між коліями — 14,9 м, з платформою острівного типу завширшки 12 м і завдовжки 163 м, з двома підземними вестибулями, пов'язаними з платформою станції сходами і ліфтами для маломобільних громадян.

Колійний розвиток[ред. | ред. код]

Станція без колійного розвитку.

Оздоблення[ред. | ред. код]

В основу архітектурного вигляду станції закладена колірна шкала спектру від зеленого до червоно-помаранчевого, через жовтий (5 кольорів для станції «Лермонтовський проспект»), що проходить від вестибуля до вестибуля за колійними стінами і елементами стельової підвісної світлової конструкції (з багатошарових алюмінієвих панелей зі стільниковим заповненням).

У вестибулі станції, найближчого до центру Москви, стіни виконані в червоно-помаранчевому кольорі в керамічному камені (типу NBK Ceramic), який підходить з боку вестибуля до платформової ділянки станції.

Біля протилежних вестибулів колір стін навпроти — зелений.

Відповідні кольори переходять зі стін пішохідних переходів на торцеві стіни і далі на стелі павільйонів над сходовими сходами.

Інші елементи інтер'єру виконані в нейтральних кольорах, будучи тлом до головної колірної теми і утворюють поєднання ясно- і темно-сірих тонів натурального каменю обробки з білим штукатурним склепінням, також нейтральний фон підтримується архітектурними елементами з нержавіючої сталі і скла на лавах, що знаходяться на платформових ділянках, і прозорих перегородках, огорожах сходів і ескалаторів у вестибулях.

Перехід від одних квітів до інших, які поширені серед рослин в природі, перетворює підземний простір в позитивну середу, яка буде зберігатися в ньому цілий рік.

Різні кольори вестибулів є додатковим елементом в стандартній системі інформації, прийнятої в метрополітені і допомагають пасажирам краще орієнтуватися в підземному просторі.

Примітки[ред. | ред. код]

Координати: 55°42′07″ пн. ш. 37°51′03″ сх. д. / 55.70194° пн. ш. 37.85083° сх. д. / 55.70194; 37.85083

Попередня станція Лінія Наступна станція
Вихіно   Тагансько-Краснопресненська лінія   Жулебіно