Летючі поліпи (міфи Ктулху)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Летючий поліп, ілюстрація

Летючі поліпи (англ. flying polyp) — вигадані істоти «Міфів Ктулху», які вперше згадуються в оповіданні Говарда Лавкрафта «За пеленою часу» («The Shadow out of Time», 1934-35), як найдавніша напівматеріальна раса прибульців, які почасти нагадують поліпи.

Опис[ред. | ред. код]

« Їх не можна було назвати повністю матеріальними - в нашому розумінні матерії; за типом своєї свідомості і способам сприйняття вони разюче відрізнялися від будь-яких земних організмів. Наприклад, у них не було такої категорії, як зір, - існуючий в їхній свідомості світ являв собою дивну невізуальну систему образів. Вони, однак, були матеріальні достатньою мірою для того, щоб задіювати цілком матеріальні засоби в тих областях космосу, де ці засоби були наявні; крім того, вони потребували постійного житла, хоча й дещо своєрідного характеру. »

— Говард Лавкрафт - «За пеленою часу»

Летючі поліпи згадуються як прибульці чужого всесвіту, котрі володіли Землею та ще трьома іншими планетами Сонячної системи близько шестиста мільйонів років тому.

Вони оселилися на Землі і, можливо, на Нептуні та Плутоні. Поліпи будували міста з базальту з високими вежами без вікон. У спробі заволодіти підводним світом поліпи були розгромлені Старцями і повернулися на поверхню Землі. Пізніше з прибуттям Великої раси, поліпи були загнані під землю, а всі виходи були суворо запечатані. Через деякий час Велика раса була змушена покинути Землю, вона перенесла свої розуми в тіла істот, які населятимуть планету в майбутньому, оскільки Летючі поліпи вирвалися на свободу.

Не маючи зору, вони якимось особливим чином відчували крізь будь-яку матерію. Хоча вони і були матеріальні лише частково, самі проникати крізь матерію не могли. Знищити цих істот було практично неможливо; їх тіла піддавалися згубному впливу хіба що певних форм електричної енергії. Летючі поліпи виявилися, ймовірно, єдиними істотами, непідвладними Великій расі та її обміну відомостями, і з цієї причини наводили на неї жах.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Harms, Daniel (2006). The Encyclopedia Cthulhiana: A Guide to Lovecraftian Horror. Chaosium. ISBN 1-56882-169-7. 
  • Лавкрафт Говард Філіпс. Повне зібрання прозових творів у 3 томах. Т. 3. Переклад з англійської: Владислава Носенка. Київ: Вид. Жупанського, 2018. — 456 с.