Линів Оксана Ярославівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Оксана Линів
Ім'я при народженні Линів Оксана Ярославівна
Народилася 6 січня 1978(1978-01-06) (41 рік)
Броди, Львівська область, Українська РСР, СРСР
Громадянство Україна Україна
Національність українка
Діяльність диригент
Alma mater Львівська національна музична академія імені Миколи Лисенка
Дрезденська Вища школа музики
Посада Головний диригент Опери Граца
Батько Ярослав Линів

Оксана Ярославівна Линів (лат. Oksana Lyniv, нар. 6 січня 1978, Броди, Львівська область, УРСР) — українська диригентка. Перша жінка-головний диригент Опери та філармонійного оркестру в місті Ґрац[1].

Життєпис[ред. | ред. код]

Дочка двох музикантів і онука учителя музики, регента церковного хору Дмитра Линіва[2]. Батько Оксани, Ярослав Линів (нар. 25 січня 1952) — керівник народної хорової капели «Боян» у Бродах[1]. У Оксани Линів є брат Юрій.

Музичну школу Оксана Линів закінчила у місті Броди. Потім навчалася у Дрогобицькому музучилищі імені Василя Барвінського, однак після першого курсу перевелася до Львова і у 1996 році закінчувала вже Львівське музучилище імені Станіслава Людкевича, де навчалася грати на сопілці. Пізніше, з 1996 по 2003 рік, навчалася в Львівській державній музичній академії імені Миколи Лисенка у класі оперно-симфонічного диригування Богдана Дашака, головного диригента Львівської опери. Вже під час її навчання в академії Богдан Дашак зробив її своєю асистенткою.[3]

У 2004 році вона взяла участь у першому конкурсі диригентів імені Густава Малера в Бамберзькій філармонії. Це була перша подорож Оксани за кордон, де вона здобула третє місце. Після цього у 2005 році вона стала асистенткою диригента Джонатана Нота при Бамберзькій філармонії.

У 2005 році Оксана Линів приїхала до Дрездена, де навчалася в аспірантурі у Вищій школі музики імені Карла Марії фон Вебера (отримала післядипломну освіту) і з 2007 року відвідує майстер-класи у Еккегарда Клемма.[1]

Вона — стипендіат Німецької академічної служби обмінів (DAAD), Ґете-Інституту та фонду Оскара і Віри Ріттер. З 2007 до 2009 року її підтримував «Форум диригентів» асоціації німецьких музикантів. З того часу вона відвідувала майстер-класи таких відомих постатей, як: Гартмут Генхен (Hartmut Haenchen), Курт Мазур, Георг Фріче та Роланд Зайфарт.

Для баварського радіо вона керувала звукозаписами з баварськими симфонічними музикантами і в 2007 році 97-робочою фазою місцевого молодіжного оркестру.

Вона вже диригувала концертами і операми в Україні, Німеччині, Франції, Румунії, Естонії та Швейцарії.

Опера у Граці

З 2008 по 2013 роки Оксана Линів працювала диригенткою в Одеському національному театрі опери і балету. Диригувала в операх «Богема», «Сільська честь», «Ріголетто» та «Мадам Баттерфляй». Здійснила постановки опер Руджеро Леонкавалло «Паяци», Дмитра Бортнянського «Алкід», балетів на музику Густава Малера та Йоганна Штрауса «Таємниця Вiденського лiсу» та Людвіґа Мінкуса «Дон Кіхот», З 2013—2014 років Оксана Линів працювала як музична асистентка генерального музичного директора Кирила Петренка та диригента у Баварській державній опері, де вона диригувала в операх «Граф Орі», «Милосердя Тита», і під час прем'єри опери «Настінні годинники»[de][4]. У 2015 році Оксану Линів визнали найкращим диригентом Баварської державної опери у номінації «Класична музика»[1]. У 2016 році з ініціативи пані Линів та з допомогою німецьких партнерських інституцій засновано Youth symphony Orchestra of Ukraine[5].

У лютому 2017 року Оксана була обрана як наступниця Дірка Кафтана[de] з сезону 2017—2018 головною диригенткою Опери Граца та філармонічного оркестру Граца.[6][7] Із заснуванням міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt стала його арт-директором[8].

Нагороди[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]