Липичанська пуща

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Липичанська пуща
Ліпічанская пушча
Липичанська пуща Ліпічанская пушча
Загальна інформація
Країна Flag of Belarus.svg Білорусь
Район Гродненській області
Адмінодиниця Гродненська область
Площа 15,1 тис. га
Населення 0 чоловік
Транспорт
Зовнішні посилання:
У проекті OpenStreetMap 59275 ·R (Гродненська область)


Липичанська пуща — лісовий масив, заказник державного значення розташований в Дятловському, Мостовському та Щучинському районах Гродненської області. Заповідник створений у 2002 році для охорони рідкісних природних мальовничих ландшафтів і комплексів. Його площа становить 15,1 тис. га (2006).

Переважає лісова рослинність: вересові-моховиті бори, чорничні ялинники, похідні березняки. Уздовж Німану є ділянки заплавних дібров. Максимальний вік дібров — 230 років (окремі дуби- «старожили» до 450–500 років).

Природно-теренні комплекси заказника відрізняються наявністю великих видатків, недосяжністю багатьох ділянок лісів (особливо в східній частині заказника) для відвідування людьми, створені умови для розселення рідкісних видів рослин і тварин. У заказнику виділено 25 катеґорій особливо цінних рослинних угруповань.

У флори 754 види вищих судинних рослин, з яких 16 перебувають в Червоній книзі Білорусі: живучка пірамідальна, касатик сибірський, лілія кучерява, шавлій луговий та ін. Фауна включає 29 видів ссавців, 11 — амфібій і рептилій, 30 риб, 136 — птахів.

Ліси мають водоохоронних значення. Зона відпочинку і туризму.

Посилання[ред. | ред. код]