Липківський Сергій Онуфрійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Сергі́й Ону́фрійович Липкі́вський (* 1 квітня (20 березня ст.ст.) 1871 — † ?) — український громадський діяч.

Біографія[ред. | ред. код]

Сергій Липківський народився 20 березня 1871 року (за старим стилем) в селі Лебединка Уманського повіту у родині священика Онуфрія Костянтиновича Липківського (брат майбутнього митрополита УАПЦ) та Єлизавети Степанівни.[1]

1886 року закінчив Уманське духовне училище, 1892 року — Київську духовну семінарію. 1896 року Липківський закінчив Київську духовну академію (навчався разом із Олександром Лотоцьким), отримав звання кандидата богослов'я.

Від 1898 року Сергій Липківський працював учителем у Катеринославському єпархіальному училищі. Відтоді він — активний громадський діяч на Січеславщині, лектор із питань української культури та літератури. Публічні виступи виголошував українською мовою.

4 жовтня 1906 року відбулися установчі збори Катеринославської «Просвіти», на яких Сергія Липківського обрали до складу ради товариства, згодом він очолив «Просвіту» (працював до 1910).

1 вересня 1910 року Сергій Липківський розпочав роботу в Маріупольському єпархіальному училищі. Після Лютневої революції 1917 року обирався гласним міської думи Маріуполя.

Наприкінці 1917 року Сергій Липківський повернувся до Катеринослава. Із тогочасних газет відомо, що він читав лекції з української мови та літератури на курсах українізації в Катеринославі, Олександрівську (нині Запоріжжя), Павлограді.

Література[ред. | ред. код]


  1. Метрична книга с.Лебедівка. 1871.