Лисичка несправжня

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Лисичка несправжня
Лисичка несправжня
Лисичка несправжня
Біологічна класифікація
Царство: Гриби (Fungi)
Відділ: (Basidiomycota)
Клас: Базидіоміцети
(Basidiomycetes)
Порядок: Болетальні (Boletales)
Родина: Свинухові (Paxillaceae)
Рід: Hygrophoropsis
Вид: Лисичка несправжня
(Hygrophoropsis aurantiaca)

Лисичка несправжня (Hygrophoropsis aurantiaca, Clitocybe aurantiaca (Fr. ex Wulf.) Studer.) — неїстівний гриб з родини Свинухових (Paxillaceae).

Опис[ред.ред. код]

Шапка 3-6(8) см у діаметрі, товста, пружном'ясиста, увігнуторозпростерта, лійкоподібна, часто асиметрична, з тонким, опуклим, пізніше плоским, часто хвилястим краєм, лимонножовта, жовта, оранжево-жовта, у центрі часто темніша до бурувато-оливкової, тонкоповстиста, згодом гола. Пластинки червоно-жовті або червона-оранжеві, низько спускаються на ніжку, густі, від дотику буріють. Спорова маса біла. Спори 5-6 Х 3-5 мкм, гладенькі. Ніжка 2,5-6(8) Х 0,6-1,2 см, кольору шапки, біля основи темна, чорнувата. М'якуш у шапці жовтуватий, у ніжці червонувато-жовтуватий, м'який.

Поширення[ред.ред. код]

Зустрічається по всій Україні у хвойних лісах, на старих трухлявих пеньках сосни, іноді на землі серед мохів, зрідка в листяних лісах. Росте у серпні — жовтні.

Використання[ред.ред. код]

Неїстівний гриб. Лисичку несправжню часом збирають замість справжньої, до якої воно схожа зовнішньо, але від якої чітко відрізняється жовтим кольором м'якуша[1].

Джерела[ред.ред. код]

  • Єлін Ю. Я., Зерова М. Я., Лушпа В. І., Шаброва С. І. Дари лісів. — К.: Урожай, 1979.
  • Зерова М. Я., Єлін Ю. Я., Коз'яков С. М. Гриби: їстівні, умовно їстівні, неїстівні, отруйні. — Київ : Урожай, 1979. — С. 168–169.
Commons
Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Лисичка несправжня


  1. http://sum.in.ua/s/m.jakush