Литературная газета

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
рос. Литературная газета
Lit gaz logo.svg
Країна Flag of the Russian Soviet Federative Socialist Republic (1918–1937).svg Росія
Тип Literaturnayad
Тема мистецтво, політика, література, телебачення, суспільство
Мова російська[1]
Жанр інформація

Засновано квітень 1929[2]
Засновник Дельвіг Антон Антонович
Головний редактор Jurij Poljakovd
ISSN 0233-4305, 1681-7265

lgz.ru(рос.)
Нагороди
орден Леніна орден Дружби народів
Сучасний логотип газети
Перша сторінка газети від 13 квітня 1961

«Литературная газета» (укр. «Літературна газета») — радянське та російське щотижневе літературне та суспільно-політичне видання.

Історія[ред. | ред. код]

Логотип газети прикрашають профілі О. С. Пушкіна і М. Горького. Сучасна «Литературная газета» офіційно заявляє своє походження від «Літературної газети» О. С. Пушкіна, хоча до 1990 датою заснування газети зазначався 1929 рік.

Газета вперше вийшла 22 квітня 1929 з ініціативи Максима Горького і за участю письменника Івана Катаєва як орган Федерації об'єднань радянських письменників.

В 1932—1934 газета стала органом Оргкомітетів Союзу радянських письменників СРСР і РРФСР, після Першого з'їзду радянських письменників в 1934 — органом Правління СП СРСР.

З січня 1942 в результаті об'єднання з газетою «Радянське мистецтво» видавалася під назвою «Література і мистецтво», з листопада 1944 колишня назва була повернута.

З 1947 перетворена в літературну і суспільно-політичну газету. Періодичність і обсяг її мінялися.

З початку 1967 року дизайн газети був перероблений, газете стала виходити один раз на тиждень (щосереди) на 16 сторінках, ставши першою в СРСР «товстою» газетою. В її логотипі з'явився профіль Пушкіна, а згодом і Горького.

В окремі часи радянського періоду в газеті підіймались гострі суспільно значимі питання, але, в цілому, редакція газети слідувала партійним настановам.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]