Перейти до вмісту

Лицарі черешневого цвіту (роман)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Лицарі черешневого цвіту
Cavalerii florii de cireș
ілюстрація
Жанрпригодницький роман
Формароман Редагувати інформацію у Вікіданих
АвторКонстантін Кіріце
Моварумунська
Написано1956
ПерекладКонстантін Кіріце  Лицарі черешневого цвіту (пер.: Микола Чищевий) (1989)
ЦиклЧерешняки Редагувати інформацію у Вікіданих

«Лицарі черешневого цвіту» — пригодницький роман для підлітків румунського письменника Константіна Кіріце, написаний у 1956 році. Перший за часом створення роман пенталогії про черешняків та перший епізод внутрішньої хронології серії.

Назва

[ред. | ред. код]

У 1956 році роман вийшов під назвою «Черешняки», а коли з'явилися інші книги серії, то ця назва перейшла на всю серію, а сам роман було переіменовано в «Чорний терор». У 1972 році вперше вийшло п'ятитомне видання «Черешняків», тоді і перший роман після деяких правок отримав свою остаточну назву «Лицарі черешневого цвіту».

Персонажі

[ред. | ред. код]

Віктор, Урсу, Лучія, Йонел, Дан, Марія та Тік (черешняки), дід Тімофте (охоронець школи), доктор Істрате (батько Лучії), інженер Флореску (батько Марії та Тіка), Сергій і Трясогузка (учні школи, в якій навчаються черешняки), Ніколай Петрекеску (мисливець), бородань та інші

Сюжет

[ред. | ред. код]

Перша з пригод черешняків починається ще в школі на уроці геології. Цікава дискусія про спелеологію спонукає підлітків негайно перейти у цьому питанні від теорії до практики, і вони за ініціативою Віктора вшістьох вирушають у наукову експедицію до знаменитої Чорної печери. Важливою частиною їхнього спорядження є два радіопередавачі, власноруч зібрані Йонелом та Лучією, щоб, розділившись для безпеки на дві групи, можна було тримати зв'язок під час дослідження печери. Тіка, як наймолодшого, вони з собою не беруть, справедливо вважаючи, що подібна подорож загрожує небезпеками. Адже місце, куди вони прямують, є, по суті, кількома великими печерами, з'єднаними між собою. Під час експедиції з'ясовується, що печер у цьому лабіринті набагато більше, ніж здавалося спочатку, та до того ж розташовані вони на різних рівнях. Але впертий Тік дізнався про експедицію, і зі своїм вірним Цомбі потайки слідує за друзями, і пізніше все ж приєднується до них. Він зачарований напівказкою-напівлегендою, розказаною йому дідом Тімофте, і сподівається віднайти в підземному лабіринті якийсь загадковий артефакт.

Черешняки не підозрюють, що Чорна печера, крім природних небезпек, приховує в собі й деякі інші. Замість казкових артефактів школярі виявляють у підземних галереях елементи спорядження диверсантів. Тісніше «знайомство» з мешканцями печери не обходиться без погонь і навіть пострілів. Експедиція в Чорну печеру, що завершилася затриманням шпигунів, які влаштувалися там, стала однією з найнебезпечніших пригод лицарів з вулиці Черешень.

Україномовні видання

[ред. | ред. код]

1989 р., «Веселка», 367 с., пер. М. С. Чищевого, мал. Є. Є. Котляра, тверд. палітур., чорно-білі іл.

Інші романи серії

[ред. | ред. код]
Дата
публікації
Назва роману Оригінальна назва
1956 рік «Лицарі черешневого цвіту» Cavalerii florii de cireș
1958 рік «Замок дівчини в білому» Castelul fetei în alb
1965 рік «Колесо щастя» Roata norocului
1968 рік «Снігові крила» Aripi de zăpadă
1963 рік «Щасливої дороги, черешняки!» Drum bun, Cireșari!

Посилання

[ред. | ред. код]