Лобо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Лобо (англ. Lobo) — герой коміксів компанії DC comics, останній представник цивілізації кзарніанців, фанатіє від рок-музики та може регенерувати з однієї краплини крові. Дебютував у коміксі «Omega Men» #3 у 1983-му році. Персонаж має декілька версій: стару, канонічну та нову.

Біографія[ред. | ред. код]

Лобо – настільки специфічна особистість, що його біографія більше нагадує дитячі страшилки на ніч, а розповідають її так, ніби мова йде про якусь міфічну істоту або потойбічне зло.

Лобо народився на планеті Кзарнія, і вже протягом перших хвилин свого життя встиг накапостити – відкусив медичній сестрі пальці. Одного разу він зі зброєю в руках ввірвався в лікарню і, погрожуючи відкрити вогонь, змусив хірургів вбудувати йому в мозок мікрорадіо, налаштувавши пристрій на станцію «Cosmic Rock Zombie». Операція пройшла успішно, тож доки станція працюватиме, доти він і чутиме рок-музику в своїй голові.

На жаль, ніхто таки не спромігся зупинити Лобо та його нахабну поведінку, які були категорично не сумісними з законами Кзарнії, а дарма. Згодом йому набридло жити поряд з цими бридкими кзарніанцями, та й Лобо завжди прагнув бути якомога унікальнішим, тому якось він захотів залишитися єдиним представником своєї раси, і змусив місцевого професора розробити для нього смертельний вірус. На вигляд звичайні комахи, створені професором паразити переносили невиліковну хворобу, доки врешті-решт не зморили усіх кзарніанців, за винятком Лобо, звісно, – він захистився вакциною.

Відтоді останній кзарніанець гасає космосом на своєму рокерському байкові: тусується пабами в пошуках алкоголю, оцінює борделі по всій галактиці і виконує контракти на вбивства (у коміксі Lobo Paramilitary Christmas Special він покінчив з Санта-Клаусом). А якщо Лобо вже взяв контракт, то його ніщо не спинить при виконанні, він – людина слова, «справжній мужик».

До речі, слово «лобо» дослівно означає «той, хто поїдає твої тельбухи і насолоджується цим».

Суперздібності[ред. | ред. код]

На жаль, казати щось конкретне про суперздібності Лобо доволі важко, адже коли міняються автори коміксів про Лобо, міняються і його вміння. Та навіть якщо взяти за приклад сольний комікс про Лобо 1993 року: там розповідається про те, що Лобо свого часу не раз доводилося з’ясовувати стосунки з Суперменом (при цьому сили в них у бою, начебто, були рівні), але у тому ж коміксі йому здатні, хоч і врешті-решт провально, але протистояти звичайні вуличні бандити.

В більшості коміксів Лобо має накачану статуру і може піднімати величезну вагу, хоча зазвичай він все ж використовує не кулаки, а конкретну зброю: в його арсеналі є як холодна, так і вогнепальна.

Також йому не потрібно ні їсти, ні пити, ні відпочивати, ні навіть дихати.

Варто детальніше розповісти і про доволі незвичну регенерацію персонажа. Спочатку Лобо не просто регенерував, а міг при пораненні зі своєї крові за секунди створювати клонів, повністю ідентичних оригіналу. Але так було не завжди: одного разу капітан галактичної поліції, Вріл Докс, шляхом обману змусив Лобо вбити усіх своїх клонів, а після того позбавив персонажа можливості створювати нових, проте, власне, регенерацію не чіпав.

Але після цього інциденту один клон все ж зміг вижити, і намагався втекти від зайвих очей, хоча справжній Лобо його вислідив та покінчив з ним… хоча може і навпаки – клон вижив, адже вони ж то повністю однакові, і ніхто не знає, хто залишився переможцем у цій битві… ніхто окрім Лобо, але він ніколи не скаже

Після зустрічі з капітаном Доксом Лобо втратив можливість створювати клонів, проте залишилась регенерація. Поширеним є поняття, що Лобо для регенерації достатньо всього однієї краплини крові, а, за іншими даними, він й узагалі безсмертний, бо… у нього є вічна заборона на вхід до Пекла або Раю, але в обмін на це він отримав безсмертя… в коміксах є навіть відповідний документ.

Лобо в коміксах[ред. | ред. код]

Вважається, що вперше на сторінках коміксів Лобо з’явився у 1983 році, в третьому випуску Omega Men’ів, але це був не зовсім той Лобо, про якого розповідається вище, то була його старіша версія, яка не відіграє належної ролі у всесвіті коміксів DC, тому про неї окремого пункту немає.

А ось наш канонічний Лобо отримав свій власний комікс аж у 1990-му році, під назвою «Лобо: останній кзарніанець», який розділили на 4 частини. Не те щоб там було щось цікаве, зараз той комікс варто читати хіба-що заради загального розвитку.

Через два роки, у 1992-му, вийшло ще 4 комікси про Лобо – «Lobo’s Back» – які були вже і значно кривавішими, і цікавішими сюжетно, і отримали приємнішу та детальнішу промальовку, але, як і раніше, розповідали не про Лобо, а про жорстоку бійню.

Здобувши доволі таки непогану популярність, комікс вирішили ще раз продовжити, тільки уже на значно серйозніший лад. У 1993 році вийшла ще одна серія коміксів про Лобо, яка уже розповідала і про його походження, і про знищення Кзарнії, і про суперздібності.

Після цього персонаж був на піці популярності, адже в той час брутальні рокери з волохатими пахвами були в центрі уваги, тому доволі швидко на нього було зроблено багато комікс-пародій і маса кросоверів, зокрема, з такими зірками світової індустрії, як Росомаха, Суддя Дред і навіть Зелена маска.

Ось усі офіційні сольні комікси про Лобо, які є у вільному доступі: Lobo (1990), Lobo Paramilitary Christmas Special (1991), Lobo’s Back (1992), Lobo: Infanticide (1992-1993), Lobo (1993), Lobocop (1994), Lobo and Judge Dredd: Psycho Bikers vs. the Mutants From Hell (1995), Lobo: I Quit (1995), Lobo and Deadman: The Brave and the Bald (1995), Lobo’s Big Babe Spring Break Special (1995), Lobo and Demon: Hellowe’en (1996), Lobo the Duck (1997), Lobo and Mask (1997), Lobo: Unbound (2003-2004).

Новий Лобо (NEW 52)[ред. | ред. код]

У 2011 році DC comics вирішила перезапустити свій всесвіт, і дала цьому глобальному перезапуску назву «NEW 52».

Відповідно, зміни торкнулися і Лобо, який, як виявилося, – нахабний самозванець, котрий присвоїв собі чужі подвиги, ще й почав носити чуже ім’я, але справжній Лобо знайшовся, після чого знайшов самозванця і вбив його, хоча, згідно з каноном, Лобо вбити неможливо, тобто перезапуск частково торкнувся й історії канонічного Лобо.

Більшості читачів новий Лобо геть не сподобався, адже він візуально був справжнім дрищем, котрий більше нагадував підлітка, ніж вбивцю п’яти мільярдів кзарніанців.

Взагалі, справжній Лобо доволі довго шукав самозванця, і саме історію про те, як він дізнався, де ж саме останній знаходиться, розповідає перший комікс про персонажа. Лобо запропонували виконати одне небезпечне завдання, за яке пообіцяли дати координати самозванця, які герой коміксу вже доволі довго шукає. Лобо без сумніву погоджується, виконує завдання і таки отримує координати, а вони ще й вказують на Землю. Тож він прилітає, знаходить свою ціль, відрізає їй голову, звинувачуючи в крадіжці, і таки вбиває старого доброго Лобо.

На цьому пригоди оновленого Кзарніанця не закінчуються. Він встигає зустрітися і з Суперменом, і з Супердівчиною, яким навіть може давати відсіч в бою, тобто показники фізичної сили у нього приблизно такі ж, як і у самозванця.

Але підхід до справи у персонажа геть інший. Новий Лобо користується переважно холодною зброєю, найчастіше саме серпоподібними клинками, які є таким собі символом персонажа. До справи підходить дуже професійно, адже він в основному ні чим окрім виконання замовлень на вбивства не займається.

Також у нього, ще коли він був звичайним кзарніанцем, було нормальне життя: дівчина, гроші, статус і, головне, людяність, тобто частина з відкушеними пальцями медсестри, і усім, що після – аж до масового геноциду – брехня.

Лобо поза коміксами[ред. | ред. код]

На жаль, поза сторінками коміксів ніхто не захотів просувати персонажа. Лобо з’явився лише у кількох мультсеріалах, отримав два фан-фільми і став персонажем двох відеоігор.

  • Уперше Лобо засвітився на телеекранах в мультсеріалі «Супермен» 1996 року. Там він виступав додатковим і дещо комічним персонажем, через що й отримав чимало криптоніанських стусанців.;
  • Таким самим концепт персонажа залишився і в мультсеріалі «Ліга Справедливості» 2001-2004 рр., та що там, навіть візуально Лобо майже не змінився з останнього дебюту в 96-му.;
  • Коротке камео на декілька секунд в першому сезоні «Легіону супергероїв» 2006-2008 рр.;
  • В одній з серій «Молодої справедливості» 2010-2013 рр.;
  • Фан-фільм «The Lobo Paramilitary Christmas Special» про історію зі вбивством Санти 2002 року.;
  • Фан-фільм «Еш проти Лобо і мерців DC» 2016 року.;
  • Як ігровий персонаж в «Injustice: Gods Among Us» 2013-го року.;
  • Як один з 50-ти ігрових персонажів у «Lego Batman 3: Beyond Gotham» 2014-го року.

Джерела[ред. | ред. код]

Збірка інформації на сайті pingvin.pro, там міститься трохи більше деталей: https://pingvin.pro/ohlyady/fanat-vazhkogo-metalu-shho-vbyv-5-milyardiv-lyudej-abo-biografiya-lobo-pppvsg-2-dc.html#&gid=3&pid=2