Лобозні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Лобозні
Будова амеби
Будова амеби
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Амебозої (Amoebozoa)
Підтип: Lobosa
Клас: Лобозні (Tubulinea)
Smirnov et al. 2005
Ряди/Родини
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Tubulinea
EOL logo.svg EOL: 10569252
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 95225

Лобо́зні або Лобо́зні аме́би (Lobosea) — великий клас амебоїдних еукаріотів, що включає їх найбільших і найвідоміших представників.

Протягом пересування більшість лобозних амеб мають грубо циліндричну форму або утворюють численні циліндричні псевдоподії. Кожний циліндричний процес є єдиним центральним потоком цитоплазми, гранульованим на вигляд, і не утворює вторинних псебдоподій. Це відрізняє їх від інших амебоїдних груп, хоча у деяких членів це не є звичайним засобом пересування.

Членів класу раніше класифікували до типу Amoebozoa царства Найпростіші (Protista), але дослідження показали незалежне положення класу серед еукаріотів. Цей клас був запропонований такими біологами як Джан (Jahn), одного з тих, хто групував всіх амеб з гранульованими псевдоподіями[1], але частіше амеб поділяли на лобозних амеб на Testacealobosia і Gymnamoebia (голих амеб). Останні — поліфілетична група, але молекулярні дерева Болівара та ін.[2] ідентифікували основну монофілетичну підгрупу. Подальші вивчення показали, що Testacealobosia амеби належать до тієї ж групи, яка була тому перейменована у Lobosea[3] або Tubulinea[4]. Пізніше частина представників були формально винесені за межі класу, створив клас у його сучасному вигляді, хоча навіть ця класифікація ще не остаточна.

Посилання[ред.ред. код]

  1. Jahn, Bovee, Jahn (1979). How to know the protozoa. Wm. C. Brown Company Publishers. ISBN 0-697-04759-8. 
  2. Bolivar, I., Fahrni, J.F., Smirnov, A. & Pawlowski, J. (2001). SSU rRNA-based Phylogenetic Position of the Genera Amoeba and Chaos (Lobosea, Gymnamoebia): The Origin of Gymnamoebae Revisited. Molecular Biology and Evolution 18: 2306–2314. 
  3. Cavalier-Smith, T., Chao, E-Y, Oates, B. (2004). Molecular phylogeny of the Amoebozoa and evolutionary significance of the unikont Phalansterium. European Journal of Protistology 40: 21–48. 
  4. Smirnov, A.V., Nassonova, E.S., Berney, C., Fahrni, J., Bolivar, I. & Pawlowski, J. (2005). Molecular phylogeny and classification of the lobose amoebae. Protist 156: 129–142.