Логопедія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Логопе́дія — це наука про порушення мови, про методи їх попередження, виявлення й усунення засобами спеціального навчання і виховання. Логопедія вивчає причини, механізми, симптоматику, перебіг, структуру порушень мовленнєвої діяльності, систему корекційного впливу.

Термін «логопедія» походить від грецьк. Logos — слово, мова і Paideia — навчання. Предмет логопедії — порушення мови і процес навчання і виховання осіб з порушеннями мови. Об'єкт логопедії — людина з порушеннями мови.

Логопедія (поряд з олігофренопедагогікою, тифлопедагогікою, сурдопедагогікою) є галуззю спеціальної педагогіки (дефектології).

У структуру логопедії входять логопедія дошкільна, шкільна і логопедія підлітків і дорослих. Мета логопедії — розробка системи подолання і профілактики мовних розладів, а також вивчення, навчання, виховання людей з порушеннями мови.

Логопедія розглядає порушення мовлення з точки зору попередження та подолання засобами спеціально організованого навчання і виховання, тому її відносять до спеціальної педагогіки.

Логопед[ред.ред. код]

Логопед — це фахівець, з чиєю допомогою визначаються і реалізуються необхідні методики щодо усунення дефектів мови, актуальних як для дітей, так і для дорослих пацієнтів. Логопед лікує афоню, дисфонію (порушення в мовній звучності); дислалію (порушення у вимові окремо розглянутих звуків: шепелявість, гаркавість); логоневроз (мовне порушення у вигляді заїкання); тахілалію, браділалію ( порушення у швидкості вимови); дислексію (мовне порушення, що виявляється в навичках читання); ринолалію; мутизм (відмова від мови); різні порушення мови.

Згідно даних Prostobaby.com.ua cередня вартість огляду у дитячого логопеда в Києві складає більше 400 гривень. Розцінки клінік за прийом дитини у логопеда стартують від 165 гривень. При цьому максимальний тариф прив'язаний до курсу долара США і становить на сьогодні понад 2,1 тисячі гривень.

Посилання[ред.ред. код]


Мовознавство Це незавершена стаття з мовознавства.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.