Лодовіко Карраччі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лодовіко Карраччі
Народився 21 квітня 1555 або 1555[4][5]
Болонья, Папська держава[6]
Помер 13 листопада 1619(1619-11-13)[1][2][…]
Болонья, Папська держава
Країна  Папська держава
Діяльність художник, майстер офорту, графік, художник-гравер, рисувальник, fresco painter, унаочнювач
Галузь малярство
Вчителі Просперо Фонтана[7] і Тінторетто
Відомі учні Антоніо Марія Фабріціd
Знання мов італійська[1][8]
Членство Академія Святого Луки[9]
Напрямок бароко
Жанр історичний живопис
Magnum opus The Vision of Saint Francis of Assisid, Madonna and Child with St. Hyacinthd і Madonna and Childd
Брати, сестри Паоло Каррачіd[10]

Лодовіко Карраччі (італ. Lodovico Carracci; 21 квітня 1555, Болонья, Італія — 13 листопада 1619, Болонья, Італія) — італійський живописець, гравер і скульптор, один з найяскравіших представників болонської школи.

Біографія

[ред. | ред. код]

Учень Просперо Фонтана, Лодовіко Карраччі у своїх численних поїздках вивчав творчість італійських майстрів. Повернувшись до Болоньї, з високою метою відродження мистецтва він заснував зі своїми двоюрідними братами Агостіно й Аннібале нову школу живопису — «Академію спрямованих на шлях» (Academia degli Incamminati), яка незважаючи на глузування маньєристів старого зразка незабаром стала в Італії центром художньої освіти. Принципами її були: безпосереднє спостереження за природою, вивчення античного мистецтва і наслідування великим майстрам: в малюнку та русі — Мікеланджело, в колориті — Тіціанові, в композиції та вираженні — Рафаелю, в світлотіні та грації — Корреджо.

Хоча художники, що входили до складу цієї академії (такі, як перший асистент Карраччі Джакомо Каведоне), яких сам Лодовіко Карраччі називав «еклектиками», відрізнялися своєрідним стилем, їх роботи виявляли одночасно схожість з відомими шедеврами живопису. У ранніх роботах самого Лодовіко Карраччі (наприклад, у фресках у церкві Санкт-Мікеле-ін-Боско) занадто помітно наслідування Корреджо та Парміджаніно. У більш зрілих своїх творах він демонструє більшу самостійність (наприклад, у «Богородиці у славі» та у фресках з життя св. Бенедикта в монастирі Санкт-Мікеле-ін-Боско). Лодовіко Карраччі є також родоначальником особливого роду картин страдницького пафосу — численних «Ecce Homo» та «Mater Dolorosa», створених болонської школою. В Ермітажі зберігаються «Святе Сімейство», «Несення хреста», «Покладання в гріб» та «Святий Себастьян».

Примітки

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]