Локріс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Локріс ( [ˈlkrɪs[непідтримувані символи]ˈlɒk-] ; [1] грец. Λοκρίδα, трансліт. Lokrída  ; дав.-гр. Λοκρίς, трансліт. Lokrís ) був регіоном Стародавньої Греції, батьківщиною локрів, що складався з трьох окремих районів.

Локрійське плем'я

[ред. | ред. код]

Місто Локрі в Калабрії ( Італія ), також відоме в давнину як «Епізефірійський Локріс», було колонією, заснованою локріанцями у Великій Греції . Існують певні розбіжності щодо того, чи були відповідальні за це ті з Опунційського Локріса чи з Озолійського Локріса.

Стародавній Локріс

[ред. | ред. код]

Територія локрів була розділена Доріс і Фокідою на три частини, можливо, через раннє вторгнення в прилеглу локрійську державу. Цей факт у поєднанні з безплідністю регіону означав, що локри, як правило, перебували під домінуванням своїх сусідів і не відігравали незначної ролі в історії Греції.

На південний захід від Фокіди була Озолійська Локріда, розташована на північному узбережжі Коринфської затоки, між Навпактом і Крізою . Головними містами Озолійської Локриси були Амфісса і Наупакт, який був його морським портом . На північний схід від Фокіди знаходився Опунтський Локріс, названий на честь свого головного міста Опус . Нарешті, на північ від Фокіди була Епікемідійська Локріда, розташована біля перевалу Фермопіли . [2]

Опунційські локри та епікемідійські локри часто розглядаються як один народ, відокремлений у звичаях та інтеграції до еллінської культури від озолійських локрі, які вважаються менш цивілізованими з двох. Території опунційських локрис і епікемідійських локрис не були суцільною одиницею, а були відокремлені одна від одної Фокідою [3]

Докладніше: Ozolian Locris
Розташування Локріса по відношенню до інших регіонів.

Головними містами Озолійської Локриси були Амфісса і Наупакт . Сьогодні ця територія є частиною Етолії-Акарнанії та Фокіди .

Опунтський Локріс

[ред. | ред. код]

Головними містами Опунтії Локрис були Опус і Ларімна . Сьогодні Опунтський Локріс є частиною сучасної Фтіотіди .

Докладніше: Epicnemidian Locris

Головними містами епікемідійської Локриди були Нікея і Троній. Сьогодні епінемідійський локрис входить до складу сучасної Фтіотіди.

Провінція

[ред. | ред. код]

Провінція Локріс ( грец. Επαρχία Λοκρίδας ) була однією з провінцій префектури Фтіотіда. Його столицею було місто Аталанті . Його територія відповідала території нинішніх муніципалітетів Амфіклея-Елатея, Локрой і Камена Вурла . Його скасували в 2006 році.

Посилання

[ред. | ред. код]
  1. Locris. Collins English Dictionary. HarperCollins. Архів оригіналу за 3 серпня 2019. Процитовано 3 серпня 2019.
  2. José Pascual, Topography and History of Ancient Epicnemidian Locris, Brill Academic Publishers, 2013
  3. Information about the place FTHIOTIDA (Prefecture) GREECE - GTP - Greek Travel Pages. Архів оригіналу за 30 квітня 2015. Процитовано 16 травня 2022.

Зовнішні посилання

[ред. | ред. код]