Перейти до вмісту

Локшина Даньдань

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Локшина Даньдань
ТипСтрава
ПоходженняКитайська кухня
Необхідні компонентисвинина, локшина, сичуанський перець, квашені (мариновані) овочі
Зазвичай використовувані компонентиолія червоного перцю, кунжутова або арахісова олія, шаосінське рисове вино

Локшина Даньдань або Даньданьмянь (кит. трад. 擔擔麵, спр. 担担面) — традиційна китайська страва з провінції Сичуань. Основу становить локшина, свинячий фарш, сичуанський і червоний перець, соєвий соус, кунжутова олія, квашені овочі, спеції.

Історія

[ред. | ред. код]

Перші згадки про гостру локшину Даньдань відносяться до 1841 року, яку стали продавати у місті Ченду. Локшина в ті часи була досить дорогою їжею і була доступна не всім. Проте, її продавали рознощики локшини на торгових вулицях. Рознощик ніс бамбукове коромисло («дань-дань» — 担担), на кінцях якого висіли бамбукові кошики з локшиною. Такий спосіб торгівлі на сичуанському діалекті називався «дань-дань-мянь», тобто «локшина на коромислі» (担担面), тому звідси походить назва цієї страви. Спочатку це була страва з вареної локшини, заправлене гострим соусом (чилі, соєвий соус, чорний оцет, імбир, часник, цибуля). А пізніше, коли гостру локшину даньдань стали готувати в ресторанах, до неї стали додавати м'ясний фарш.

Приготування

[ред. | ред. код]

Найкраще підійде домашня китайська локшина. зазвичай рамен. Якщо немає можливості її зробити, то підійде будь-яка китайська або корейська локшина, але смак буде вже інший. Також слід зазначити, що смак страви залежить від олії червоного перцю, яке зазвичай використовуються від 4 (для європейців) до 6 склянок (традиційно).

Обсмажити свинячий фарш разом з соусом ячай (гострий соус з маринованих стебел зеленої гірчиці) або чжачай (з маринованого гірчичного рослинного стовбура з Чунціна) в невеликій кількості рослинної (або арахісової) олії на сильному вогні. Коли м'ясо просмажиться, додати соєвий соус, вино і п'ять спецій (сичуанський перець, кассія — китайська кориця, бадьян, гвоздика і насіння фенхелю).

Слідом за цим готується соус даньдань: в мисці змішати натертий часник (2 чайні ложки) і кунжутну олію(1 ч.л.) до отримання однорідної маси. До цього додається китайська кунжутова паста (2 ч.л.), соєвий соус (4 склянки), сичуанський перець (1 ч.л.), цукор (1 ч.л.), олія червоного перцю (4-6 склянок), китайський чорний оцет (2 ст.л.), свинячий бульйон (можна замінити кип'яченою водою), шаосінське рисове вино, сіль, імбир. Перемішується до однорідної маси. Додати у вок соус для обсмажування, дати закипіти рідини і варити 1-2 хвилини.

У киплячу воду (або бульйон) кинути локшину і варити її до готовності. До локшини додати свіже зелене листя капусти пакчой. Після приготування локшину опустити в крижану воду. Локшину (без води) додати до соусу та смаженого свинячого фаршу і прикрасити зеленою цибулею.

Вживання

[ред. | ред. код]

Подається й вживається гарячою у піалі.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Annie Wong, Jeffrey Yarbrough, (2002), «The Complete Idiot's Guide to Asian Cooking», Alpha, ISBN 0-02-864384-4
  • Dunlop, Fuschia (2008). Shark's Fin and Sichuan Pepper. W.W. Norton & Co. ISBN 0-393-06657-6.