Лонтра канадська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лонтра канадська

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Підряд: Псовиді (Caniformia)
Родина: Мустелові (Mustelidae)
Підродина: Видрові (Lutrinae)
Рід: Лонтра (Lontra)
Вид: Лонтра канадська
Lontra canadensis
(Linnaeus, 1758)
Синоніми
Lutra canadensis
Посилання
Вікісховище: Category:Lutra canadensis
Віківиди: Lutra canadensis
EOL: 46559127
ITIS: 180549
МСОП: 12302
Fossilworks: 47751

Лонтра канадська або канадська видра (Lontra canadensis) — вид роду лонтра (Lontra), широко розповсюджений у Канаді та деяких штатах США.

Поширення[ред. | ред. код]

Ареал Лонтри канадської

Колись канадська лонтра ("видра") населяла усю Північну Америку, однак на сьогодні у таких штатах, як Індіана, Канзас, Кентуккі, Небраска вона більше не зустрічається.

Лонтра канадська мешкає в річках та озерах Північної Америки. Територія проживання виду - від тундрової зони до Мексиканської затоки. Взимку, шукаючи їжу, ці звірі здійснюють багатокілометрові міграції, шукаючи водоймища, що не затягнуті льодом.

Особливості біології[ред. | ред. код]

По суші вони пересуваються стрибками, узимку ці стрибки чергуються з довгим ковзаючим ходом. Тварина - надзвичайно вправний плавець - цьому сприяє будова її довгого веретеноподібного тіла.

Видри полюють уночі, у малонаселених районах виходять на полювання вранці та надвечір. Основа її раціону - риба, полює на мересницю, форель, сомів, коропів і окунів, ловить жаб, комах і дрібних звірів, зокрема дитинчат бобрів.

Лонтра канадська полює недалеко від поверхні води. Помітивши здобич, вона пірнає і після короткої погоні наздоганяє її, впиваючись гострими зубами. Дрібну рибу лонтра з'їдає, лежачи на спині та притримуючи їжу лапками на грудях, як це роблять калани.

У два роки лонтра канадська стає статевозрілою. Гін у самок починається всередині літа. Вагітність триває від 9,5 до 10 місяців, збільшуючись за рахунок затримки в розвитку ембріона. Незадовго до пологів самка знаходить на березі укриття, що буде придатним для малюків, наприклад нору бобра або дупло. Дитинчата з'являються на світ сліпими та безпорадними, але вкриті шерстю. У виводку може бути від одного до чотирьох малюків. Очі в них розплющуються на 35-й день. У віці десяти тижнів дитинчата виходять з нор. Самець нерідко приєднується до родини, коли дитинчатам виповнюється шість тижнів.

Цікавинки[ред. | ред. код]

  • Канадські лонтри, подорожуючи, ковзають по поверхні озер, досягаючи швидкості 30 км/год. Крім того, вони роблять ще й сміливі стрибки.
  • Лонтри (як і видри) полюбляють "кататися на санчатах", часто тільки заради задоволення з'їжджаючи на череві зі снігових схилів.
  • Від видри канадська лонтра відрізняється будовою черепа і більшими розмірами.
  • У пошуках їжі лонтри нерідко долають відстань до 90 км.

Література[ред. | ред. код]

Журнал "У світі дикої природи", № 81, 12 березня 2008 р.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Ruiz-Olmo, J., Loy, A., Cianfrani, C., Yoxon, P., Yoxon, G., de Silva, P.K., Roos, A., Bisther, M., Hajkova, P. & Zemanova, B. (2008). Lontra canadensis. 2008 Червоний список Міжнародного союзу охорони природи. МСОП 2008. Переглянуто 1 April 2012. Database entry includes justification for why this species is near threatened