Лопатін Олексій Костянтинович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Лопатін Олексій Костянтинович
Лопатін Олексій Костянтинович.jpg
Народився 1939(1939)
Діяльність математик
Alma mater Київський політехнічний інститут, Київський державний університет ім. Т. Г. Шевченка
Науковий ступінь доктор фізико-математичних наук
Нагороди
Відмінник освіти України

Олексій Костянтинович Лопатін (*1939) — український учений у галузі обчислювальної математики. Доктор фізико-математичних наук, професор. Академік АН ВШ України з 2010 р.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився 1939 р. У 1962 р. закінчив з відзнакою Київський політехнічний інститут за спеціальністю "інженер-механік турбобудування ". У 1965 р. закінчив Київський державний університет ім. Т. Г. Шевченка за спеціальністю «математика». Кандидат фізико-математичних наук з 1968 р. Вчене звання «старший науковий співробітник» за спеціальністю «Диференційні рівняння і математична фізика» було присвоєно 1986 р. рішенням президента Академії наук СРСР. Доктор фізико-математичних наук з 1989 р. Дисертацію захистив у спеціалізованій раді Інституту математики АН УРСР.

З 1963 по 1990 р. — викладач кафедри математики Київського політехнічного інституту, Державного університету ім. Т. Г. Шевченка. З 1996 по 1997 р. — професор кафедри математики Державного університету інформаційних технологій. З 1997 по 2001 р. — професор кафедри математики Національної академії управління. З 2001 р. — завідувач кафедри інформаційних технологій та математики Національної академії управління. 3 2007 р. — декан факультету комп'ютерних наук Національної академії управління. З 2005 р.- професор Інституту системного прикладного аналізу (НТУУ «Київський політехнічний інститут») за сумісництвом.

Наукова діяльність[ред. | ред. код]

Читає навчальні курси: «Математичне програмування», «Теорія ймовірності та математична статистика», «Економетрія», «Економічна динаміка», «Фінансова математика», «Економіка підприємства в умовах ризиків та невизначеності», «Невизначені математичні моделі в прийняті рішень», «Системний аналіз світової економіки», «Системний аналіз фінансових ринків».

Автор 102 робіт (з них — 87 наукового характеру, в тому числі дві монографії; 15 навчально-методичного характеру, в тому числі 3 підручника). Підготував 2 кандидатів фізико-математичних наук.

Член редколегії наукового економічного журналу «Актуальні проблеми економіки».

Нагороди[ред. | ред. код]

Лауреат державної премії України в галузі науки і техніки (1996). Премія присуджена за цикл праць «Нові математичні методи в нелінійному аналізі». Нагороджений знаком «Відмінник освіти України» (2002).

Публікації[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Академія наук вищої школи України. 1992—2010. Довідник