Лора Палмер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Шеріл Лі, виконавиця ролі Лори Палмер у телесеріалі «Твін Пікс» та фільмі «Твін Пікс: вогонь, іди зі мною»

Лора Палмер — вигаданий персонаж з телесеріалу «Твін Пікс», створеного Девідом Лінчем та Марком Фростом. Її смерть стала каталізатором подій у серіалі. Окрім того, Лора Палмер була головною героїнею фільму-приквелу Твін Пікс: вогонь, іди зі мною, в якому показані останні сім днів з її життя.

Лора Палмер (у виконанні Шеріл Лі) була улюбленицею містечка, працювала добровольцем у програмі «Обід на колесах», була королевою шкільного балу. Незважаючи на це, Лора вела подвійне життя: була кокаїновою наркоманкою, жертвою жорстокого поводження з дітьми, мала короткий досвід роботи в закладі «Одноокий Джек» — казино-борделю, на північ від канадського кордону. Має офіційні стосунки з Боббі Бріґсом, капітаном шкільної команди з футболу; одночасно має стосунки з Джеймсом Герлі. Також Лора мала таємні сексуальні стосунки з іншими жителями Твін Піксу, такими як бізнесмен Бен Хорн та водій вантажівки (а також наркоторговець) Ліо Джонсон.

Викриття в пілотній серії тіла Лори Палмер, загорнутого в прозору плівку, а також розслідування обставин її смерті, прибулим в місто агентом ФБР Дейлом Купером, стали причиною створення першого сезону та перших восьми серій серіалу. Після смерті, слід Лори неодноразово з'являвся в серіалі — її смерть викрила у Твін Піксі багато таємниць. Також вона з'являється у снах та видіннях агента Купера.

Щоденник Лори було знайдено ще у перших епізодах телесеріалу, але справжній щоденник було знайдено пізніше, в ньому є місця, в яких вона розповідає, що неодноразово була жертвою злого духа на ім'я Боб, який хотів бути поруч з нею, або навіть в ній.

У другому сезоні вбивцю Лори було встановлено. Її батько Ліланд, одержимий Бобом, був змушений переслідувати дочку, а потім зґвалтувати та вбити її. Коли Ліланд помирає у поліцейському відділку, зауважено ніби Лора постає перед ним у видінні, вітаючи батька в потойбічному світі та пробачивши йому.

Лора також з'являєтья у фіналі телесеріалу у Чорному Віґвамі, але у вигляді свого лихого двійника.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

  • Шеріл Лі також виконала роль двоюрідної сестри Лори Палмер Меді Фергюсон, котра прибула у місто в третьому епізоді серіалу. В одній з серій Меді видавала себе за Лору, аби переконати доктора Джакобі вийти з дому.
  • Дженіфер Лінч у доповнення до телесеріалу написала «Таємний щоденник Лори Палмер», котрий було видано 1991 року та використано у телесеріалі як щоденник Лори Палмер.

Посилання[ред. | ред. код]