Лорд-адвокат

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лорд-Адвокат
англ. Lord Advocate
Crest of the Kingdom of Scotland.svg
James Woffle, Lord Advocate.jpg
Повноважний
Вальтер Джеймс Вольфф

від 1 червня 2016 року
Стиль Високоповажний
Призначає Британський монарх за порадою Першого міністра
Термін каденції Необмежений
Створення 1483 рік
Перший на посаді Джон Росс

Адвокат Її Величності або Лорд-адвокат (англ. Lord Advocate) — головний радник Корони в Шотландії з правових питань. Аналогічний пост існує в Англії та Уельсі — посада Генерального Атторнея. Посада лорда-адвоката з'явилася в Шотландії в 1483 році[1]. Першим діячем, який займав цю посаду, був якийсь Джон Росс. До 1999 року лорд-адвокат входив в британський уряд. Після деволюції у Великій Британії лорд-адвокат став членом шотландського кабінету. Він також є одним з вищих сановників Шотландії.

Роль та функції лорда-адвоката[ред. | ред. код]

Лорд-адвокат, старший радник з питань законодавства, грає важливу роль в судочинстві Шотландії:

  • очолює систему кримінального переслідування і розслідування випадків смерті;
  • є старшим юридичним радником уряду Шотландії;

Призначається лорд-адвокат Шотландії королевою Великої Британії за порадою Першого міністра. На відміну від інших членів шотландського кабінету, Перший міністр Шотландії не може змістити адвоката Корони без згоди парламенту.

Заступником лорда-адвоката є Генеральний Соліситор. Він має право виконувати обов'язки адвоката Її Величності в разі його відсутності з будь-якої причини. Лорд-адвокат також має право уповноважити свого заступника для вирішення будь-якого завдання[2].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Joseph Timothy Haydn, Robert Beatson. {{{Заголовок}}}.
  2. Scottish Government, St. Andrew's House, Regent Road, Edinburgh EH1 3DG Tel:0131 556 8400 ceu@scotland.gsi.gov.uk (2014-06-20). Role and Functions of the Lord Advocate. www.gov.scot. Процитовано 2017-04-04.